Menu

Norman Nato kierowcą Racing Engineering w serii GP2

Norman Nato / Racing Engineering

Zespół Racing Engineering poinformował, że nowym nabytkiem ekipy na sezon 2016 w serii GP2 jest Norman Nato.

Francuz po debiucie w ubiegłym roku w serii GP2 z zespołem Arden i wywalczeniu osiemnastej lokaty w klasyfikacji kierowców, przeniósł się do ekipy Racing Engineering na swój drugi sezon, w którym ścigać się będzie wraz z Jordanem Kingiem, który pozostaje w ekipie po ubiegłorocznych startach.

Dla Normana Nato nie będzie to jednak pierwsza przygoda z nową ekipą, jako że uczestniczył w posezonowych testach w Abu Zabi wraz z zespołem Racing Engineering.

Posezonowe testy w Abu Zabi poszły dobrze i logiczną decyzją była dalsza praca razem w sezonie 2016 - powiedział Norman Nato.

Po pierwszym sezonie 2015, w którym zdobywałem wiedzę o serii GP2, moim celem jest bycie liderem podczas każdego wyścigu, aby walczyć o tytuł - dodał 23-letni Francuz.

Szef zespołu Racing Engineering, Alfonso de Orleans-Borbon dodał: Oczekujemy, że Norman będzie konkurencyjny od pierwszego wyścigu sezonu, ponieważ ma talent i etykę pracy, aby stawać na podium od samego początku.

Najlepszymi rezultatami Normana Nato w sezonie 2015 były dwie szóste lokaty podczas sprinterskich wyścigów na torze Hungaroring i Monzy.

Image © Racing Engineering