Menu

Gasly dołącza do PREMA Racing

Pierre Gasly

Młody podopieczny Red Bull Racing, Pierre Gasly będzie startował od przyszłego sezonu w zespole PREMA Racing. Francuz tym samym dołącza do byłego kierowcy Formuły 3, Antonio Giovinazzi.

Szef zespołu PREMA Racing, Rene Rosin wierzy, że Gasly dużo nauczył się w poprzednim sezonie.

Nie mogliśmy wybrać lepszego kierowcy dla naszego zespołu GP2. Gasly jest niezwykle utalentowanym i wykwalifikowanym kierowcą, który miał niezwykle przekonujące występy we wszystkich mistrzostwach w jakich do tej pory wystąpił. Jestem pewien, że w tym roku, zrobi on kolejny krok, po doświadczeniach z sezonu 2015 - przyznał Rosin.

Pierre Gasly testował dla zespołu PREMA podczas testów posezonowych w Abu Dhabi. Francuz w zbliżającym się sezonie 2016 chce poważnie włączyć się w walkę o tytuł serii GP2.

To będzie kolejny wstrząsający i bardzo pracowity sezon kontynuowania mojej pracy jako kierowca rezerwowy dla Red Bull Racing. Jednak moim priorytetem jest oczywiście wygranie serii GP2 i nie mogłem trafić do lepszej grupy niż do zespołu Prema. Oni mają wielką renomę i zdolność do wygrywania mistrzostwa i wiem, że ich umiejętności i zaangażowanie wraz z moim doświadczeniem w GP2 da nam to, czego potrzebujemy - powiedział Gasly.

Miałem wspaniałe uczucia z Premą, kiedy wspólnie testowaliśmy w Abu Zabi w grudniu zeszłego roku. To bardzo profesjonalny i doświadczony [zespół]. Wygrali wiele mistrzostw, a jednocześnie wiedzą, że przejście do GP2 będzie wielkim wyzwaniem. Jesteśmy przekonani, że możemy wygrać - dodał.

Image © GP2 / Series Media Service