Menu

Antonio Giovinazzi w GP2 wraz z zespołem Prema Racing

Antonio Giovinazzi

Kierowca Europejskiej Formuły 3, Antonio Giovinazzi awansuje do serii GP2 i będzie reprezentował barwy nowego zespołu w stawce – Prema Racing.

Włoch w ostatnich dwóch sezonach, kilka razy ścigał się w barwach zespołu Carlin. W sezonie 2015 zajął drugą pozycję w klasyfikacji generalnej kierowców Europejskiej Formuły 3. Giovinazzi brał udział w posezonowych testach na torze Yas Marina.

22-latek był również przymierzany do miejsca w samochodzie Audi w serii DTM. W zeszłorocznym wyścigu w Moskwie Giovinazzi zastąpił zawieszonego Timo Schneidera. Ostatecznie niemiecki producent nie zdecydował się na zmiany w składzie kierowców.

Giovinazzi to pierwszy kierowca, który podpisał kontrakt z nowym zespołem GP2 - Prema Racing. Włoski zespół ma wielu kandydatów do obsady drugiego fotela w swoim zespole, wśród nich są między innymi Olivier Rowland i Pierre Gasly.

Jestem zachwycony, że mogę stać się częścią Premy, prestiżowego zespołu z ogromną tradycją w motosporcie. To jest wielka szansa dla mnie, bo GP2 zawsze wykazywało, że jest to najlepszy wybór dla młodego kierowcy. Jestem zdeterminowany, aby najlepiej wykorzystać szansę - powiedział Giovinazzi.

Szef zespołu, Rene Rosin pokłada duże nadzieje w młodym włoskim kierowcy - Był [Antonio] naprawdę zaciekłym konkurentem w F3 w zeszłym sezonie. Zawsze podziwiałem go za to, czego dokonał w swojej karierze mimo młodego wieku. Jestem dumny, że nasze drogi się zeszły. Nawet jeśli on będzie debiutantem w serii, myślę, że ma wszystko czego potrzeba, aby walczyć od początku.

Image © GP2 / Series Media Service