Menu

Sirotkin zapewnił sobie miejsce w zespole ART Grand Prix

Sergiej Sirotkin

Sergiej Sirotkin ma zapewnione miejsce na przyszły sezon GP2 w mistrzowskim zespole ART Grand Prix.

Sirotkin zajął w debiutanckim sezonie 2015, 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w barwach zespołu Rapax. Teraz Rosjanin przechodzi do zespołu, z którym Stoffel Vandoorne zdobył tytuł mistrzowski.

Jestem bardzo podekscytowany, że dołączam do ART, ponieważ jest to wielka rodzina z tradycjami w motosporcie. Jest to zwycięski zespół. Był niewiarygodny w 2015 roku. To dla mnie wielka szansa. - powiedział Sirotkin.

ART wielokrotnie pokazywało, że jest to właściwe miejsce dla młodego kierowcy i mam zamiar w pełni wykorzystać swoją szansę, wykonując jak najlepszą pracę dla zespołu – dodał Rosjanin.

Dyrektor sportowy ART Grand Prix, Sebastien Philippe przyznał, że był pod wrażeniem debiutanckiego sezonu Sirotkina.

ART śledzi karierę Sergieja od kilku lat i byliśmy pod wrażeniem jego debiutu w tak konkurencyjnej serii jaką jest GP2. Sergiej jest zarówno szybki, jak i silny podczas wyścigu - przyznał Philippe.

Ma zaledwie 20 lat, ma inteligentne podejście do swojego rzemiosła i jego dojrzałość jest wielkim plusem w konkurencyjnym GP2 - dodał.

ART Grand Prix postawiło sobie za cel na przyszły sezon pozostanie liderem GP2. To wyzwanie wymaga szczególnych kierowców o wyjątkowym profilu i Sergiej spełnia te wymagania doskonale. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest z nami i będzie w stanie powalczyć o tytuł mistrzowski w 2016 roku.

Image © GP2 / Series Media Service