Menu

DAMS ogłosił skład zespołu na sezon 2016

Alex Lynn / DAMS

Wieloletni lider serii GP2, zespół DAMS, ogłosił skład na przyszły sezon. Barw ekipy w 2016 roku bronić będą Alex Lynn i Nicholas Lafiti.

Lynn w zeszłym sezonie debiutował w GP2 w zespole DAMS, a rok wcześniej wygrał dwa wyścigi GP3 i zakończył sezon 2014 na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej kierowców.

Jestem bardzo szczęśliwy, że będę kontynuował swoją karierę z zespołem DAMS, w którym przeżyłem kilka niezwykłych chwil, w tym wygranie wyścigu GP2 w moim debiutanckim sezonie - powiedział Lynn.

Dzięki pracy z zespołem poprawiłem wszystkie aspekty swojej jazdy w 2015 roku. Szczególnie poprawiłem zdolność zarządzania oponami podczas wyścigu. Teraz jestem lepiej przygotowany niż kiedykolwiek wcześniej i jestem gotowy do walki o zwycięstwa w każdym wyścigu. Celem jest zdobycie mistrzostwa.

Do ekipy DAMS dołącza Nicholas Lafiti, który w sezonie 2015 ścigał się w Formule Renault 3.5. Jest czterokrotnym zwycięzcą Ferrari Florida Winter Series oraz pięciokrotnie brał udział w wyścigach GP2, jednak nie zdobył żadnych punktów. Uczestniczył też w trzydniowych testach GP2 na torze Yas Marina, gdzie osiągnął najlepszy czas.

Nie mam wątpliwości, że będziemy musieli jeszcze bardziej się starać, ponieważ konkurencja nie śpi i pracuje, by mieć przewagę nad nami – powiedział Latifi. Z pomocą zespołu, który został mistrzem serii GP2, mam szansę się rozwijać jako kierowca i walczyć w czołówce o dobre lokaty.

Image © GP2 / Series Media Service