Menu

Pierre Gasly zostaje w Red Bullu na sezon 2016

Pierre Gasly

Francuski kierowca GP2, Pierre Gasly potwierdził, że pozostanie w juniorskim zespole Red Bull Team w sezonie 2016.

Gasly, który pełnił w sezonie 2015 rolę kierowcy rezerwowego w pierwszym zespole Red Bulla przyznał, że nie zna jeszcze planów związanymi z obowiązkami na przyszły sezon, ale nadal będzie kontynuował współpracę z gigantem napojów wysokoenergetycznych.

Tak zostaję z nimi. Staramy się jednak znaleźć rozwiązanie, aby nadal kontynuować jazdę w GP2. Nie wiem jaką będę pełnił rolę. Oficjalnie jestem kierowcą rezerwowym Red Bulla - powiedział Gasly.

Francuz, który otrzymał posadę kierowcy rezerwowego we wrześniu tego roku, stwierdził, że takie rozwiązanie wpłynęło korzystnie na jego rozwój.

Przygotowuję briefingi, posiedzenia podsumowujące, korzystam z radia, więc mogę posłuchać rozmów, co kierowcy mówią ze swoimi inżynierami. Jest to świetne doświadczenie, ale zarówno frustrujące, bo nie mogę jeździć. Jednak w tej chwili mam zamiar kontynuować swój program, by być gotowym na przyszłość.

Celem młodego Francuza na sezon 2016 będzie tytuł mistrzowski GP2.

Moim celem jest powrót do walki o tytuł mistrzowski w przyszłym sezonie. Myślę, że mamy jeszcze silniejszy zespół, co pokazała końcówka sezonu. Nauczyłem się rozumieć pracę opon i czuję się teraz pewniejszy przed nadchodzącym sezonem. Mam nadzieję, że będę w drużynie która zapewni mi mistrzostwo.

Głównym problemem Gasly’ego może być problem ze sponsoringiem. Red Bull już zapowiedział, że nie będzie go obejmował cały sezon.

Po prostu staram się znaleźć rozwiązanie, po prostu nie jestem pewny co do budżetu, wciąż szukam sponsorów. Red Bull nie płaci za wszystko. W przyszłym sezonie nie będzie za wszystko płacić. Muszę znaleźć sponsorów i to jest dość trudne - dodał Francuz.

Image © Getty Images/Red Bull Content Pool