Menu

Drugi wyścig GP2 odwołany po karambolu na pierwszym okrążeniu

Yas Marina Circuit

Drugi wyścig GP2 na torze Yas Marino został przerwany i odwołany w wyniku karambolu spowodowanego przez Pierre’a Gasly’ego i uszkodzone bariery. Losy mistrzostwa serii rozstrzygnąły się już wcześniej, a nowo panującym tryumfatorem GP2 jest Stoffel Vandoorne.

Z pole position do drugiego wyścigu GP2 na torze Yas Marina w Abu Zabi ruszył Alex Lynn, a tuż obok niego Rio Haryanto, który walczył o trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Świeżo upieczony mistrz GP2, Stoffel Vandoorne, startował z ósmej pozycji.

Na starcie Alex Lynn obronił swoją pozycję przed Rio Haryanto. Z toru wypadł Pierre Gasly wypchnięty przez Alexandra Rossiego - bolid Francuza się obracał i wpadli na niego inni kierowcy GP2, jadący z końca stawki. Wyścig został przerwany czerwoną flagą. Trzech kierowców wbiło się w bandy. Najpoważniej uszkodzony był bolid De Jonga. Odpadli również Sirotkin, Matsushita, Malija, Rowland, Galeal i Markelov.

Z powtórek widać było, że również Stoffel Vandoorne miał problemy ze swoim bolidem, który zgasł na starcie.

Bardzo długo wirażowi nie mogli naprawić barier, więc Charlie Whiting postanowił odwołać drugi wyścig GP2, ponieważ rozpoczęły się już przygotowania do GP Abu Zabi Formuły 1. Sezon GP2 skończył się z wielkim przytupem i kompromitacją wirażowych, którzy się nie spieszyli z naprawą barier.

Image © GP2 / Series Media Service