Menu

Pierre Gasly zdobywa pierwsze pole startowe do sobotniej rywalizacji na Yas Marina

Pierre Gasly / DAMS

Pierre Gasly z zespołu DAMS pokonał mistrza serii GP2 Stoffela Vandoorne’a w walce o pole position do pierwszego wyścigu w Abu Zabi na torze Yas Marina i do głównej rywalizacji ruszy z pierwszej lokaty.

Od wysokiego ‚C’ rywalizację w kwalifikacjach rozpoczął Pierre Gasly, który już pierwszym szybkim okrążeniem pobił rekord toru i wskoczył na pierwszą lokatę. Dobre tempo na początku zaprezentował także Stoffel Vandoorne, jednak błąd na jednym z hamowań i zblokowane koło dało mu tylko drugą lokatę za francuzem z ekipy DAMS.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także kolega z zespołu Gasly’ego, Alex Lynn, który wykorzystał swoją dobrą prędkość i wskoczył na trzecią lokatę zbliżając się do czasu Francuza.

Gasly nie spoczął jednak na laurach i na ostatnim okrążeniu poprawił się na 1:47.769, mimo iż w ostatnim sektorze o mały włos nie wypadł z toru. Swój czas poprawił także Vandoorne, który zbliżył się do kierowcy DAMS na 0.097 sekundy, jednak nie zdołał go wyprzedzić, co dało mu ostatecznie drugą lokatę.

Ostatnią szansę na awans wykorzystał natomiast Mitch Evans, który z czasem 1:48.014, awansował na trzecią pozycję, wyprzedzając ostatecznie Alexa Lynna, który ustawi się do głównego wyścigu na czwartym polu.

Trzecia linia należała do Raffaele Marciello z zespołu Trident i Rio Haryanto z ekipy Campos Racing, za którymi znaleźli się kierowcy ekipy Racing Engieenering - Alexander Rossi i Jordan King, którzy ustawią się na starcie na siódmej i ósmej lokacie.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Nobuharu Matsushita z ekipy ART Grand Prix i Artem Markelov z Russian Time.

Image © GP2 / Series Media Service