Menu

Evans wygrywa wyścig sprinterski w Bahrajnie

Mitch Evans / RUSSIAN TIME

Protegowany Marka Webbera, Mitch Evans, wygrał swój drugi wyścig sprinterski w GP2 na torze Shakhir, wyprzedzając w końcówce Alexa Lynna.

Ruszający z Pole Position Lynn z zespołu DAMS popełnił na początku mały błąd, jednak zachował pierwsze miejsce. Startujący obok niego Nobuharu Matushita zderzył się z Rio Haryanto i musiał zakończyć wyścig. Pierre Gasly i Jordan King musieli uważać z kolei, żeby nie wpaść na bolid Japończyka.

Stoffel Vandoorne z ART dzięki temu zamieszaniu awansował na drugie miejsce, a za nim plasowali się Evans, Nathanael Brthon, Arthur Pic i Nicolas Lafiti.

Chwilę później pojawił się Safety Car, ponieważ Oliver Rowland miał potężny wypadek, wpadając na bolid Rene Bindera. Na szczęście Brytyjczykowi nic się nie stało.

Przy restarcie Alex Lynn oderwał się od Stoffela Vandoorne’a wykorzystując strefę DRS. Wykorzystał to również Evans wyprzedzając Holendra. Włoch Marciello awansował na 6. Miejsce po wyprzedzeniu Lafitiego.

Vandoorne był ponownie pod presją, kiedy do niego zbliżył się Berthon. Mitch Evans cały czas zamieniał się pozycjami z Alexem Lynnem. Kilka okrążeń później Lynn nie był już w stanie obronić pierwszego miejsca. Evans zaatakował po wewnętrznej na czwartym zakręcie. Lynn nie tylko stracił prowadzenie, stracił również drugie miejsce na rzecz świeżego mistrza GP2, Soffela Vandoorna.

Berthon zaciekle walczył o piątą pozycję z Marciello. Wyprzedził go na szóstym zakręcie 17 okrążenia, jednak nie długo po tym zjechał do boksów. Marciello wyprzedził Markelova i awansował na czwarte miejsce.

Siergiej Sirotkin, który stracił dużo czasu na pierwszym okrążeniu, włączył się ponownie do walki wyprzedzając szóstego Arthura Pica na 18 okrązeniu. Równie wszybko rozprawił się z Merkelowem awansując na piątą pozycję. Merkelow zakończył wyścig na 8. miejscu.

Po tym jak Pic zjechał do boksów, rozpoczęła się walka o szóste miejsce, którą ostatecznie wygrał Pierre Gasly.

Mitch Evans wygrał z przewagaą 1.8 sekund nad Vandoornem i Lynnem. Sirotkin (obecnie trzeci w klasyfikacji generalnej GP2) wyprzedził na ostatnim okrążeniu Marciello i zajął czwarte miejsce. Punktowane miejsca uzupełnili King, Gasly i Markelow.

Image © GP2 / Series Media Service