Menu

Pierwszy wyścig GP2 na torze Sakhir wygrywa Stoffel Vandoorne

Stoffel Vandoorne / ART Grand Prix

Mistrz Świata GP2, Stoffel Vandoorne, zdominował pierwszy wyścig w Bahrajnie, wygrywając już szósty wyścig w tym sezonie i zapewniając tytuł mistrzowski dla swojego zespołu ART Grand Prix.

Vandoorne objął prowadzenie w wyścigu wyprzedzając na starcie jadącego z pole position Pierre’a Gasly’ego i nie oddał prowadzenia do końca. Holender cały czas kręcił najlepsze czasy żeby z jak największą przewagą udać się na pit stop. Vandoorne po pit stopie zwiększył swoją przewagę do 13 sekund nad drugim Japończykiem Nobuharu Matsushitą i taka różnica między kierowcami utrzymała się do końca wyścigu. Pierwsze i drugie miejsce zawodników ART pozwoliło wywalczyć zespołowi Mistrzostwo Świata konstruktorów GP2.

Matsushita po pierwszym okrążeniu zajmował szóste miejsce, jednak stopniowo przesuwał się do przodu. Japończyk po obowiązkowym postoju zajmował czwarte miejsce, jednak po zderzeniu się bolidów Evansa i Alexandra Rossiego przeskoczył na drugą pozycję. Evans do końca naciskał na Matsushitę, jednak nie zdołał go wyprzedzić.

Głównym rywalem Vandoorne’a do wygrania GP Bahrajnu był Rafaele Marciello, który przez pięrwszą część wyścigu mocno naciskał na Holendra. Szybko jednak odpadł z rywalizacji po pit stopach na czwarte miejsce. Szóste miejsce na mecie zajął Pierre Gasly, a Rio Haryanto był siódmy. Alex Lynn po słabym pit stopie ostatecznie zajął ósme miejsce. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Jordan King i Arthur Pic.

Image © GP2 / Series Media Service