Menu

Pierre Gasly z pierwszego pola do głównego wyścigu GP2

Pierre Gasly / DAMS

Pierre Gasly z zespołu DAMS zdobył drugie w tym sezonie pole position do głównego wyścigu GP2 w Bahrajnie, pokonując nowego mistrza serii Stoffela Vandoorne’a o jedyne 0.04 sekundy.

Początek sesji kwalifikacyjnej należał do Pierre’a Gasly, który ustawił poprzeczkę na 1:40.399, jednak bardzo szybko został przebity przez Jordana Kinga z zespołu Racing Engineering, który ustanowił czas 1:40.217 wskakując tym samym na pierwszą lokatę.

Trzecim najszybszym, w tej części sesji, był Stoffel Vandoorne z ekipy ART Grand Prix, który notował czas 1:40.720 i wyprzedzał Alexa Lynna z zespołu DAMS oraz swojego zespołowego kolegę Nobuharu Matsushitę.

Nowy mistrz serii GP2 nie dał jednak za wygraną i na kolejnym szybkim okrążeniu osiągnął rezultat w postaci 1:39.357, co dało mu pierwsze miejsce, natomiast tuż za Belgiem znalazł się Norman Nato, który wyprzedził Jordana Kinga o zaledwie 0.022 sekundy.

Na cztery minuty przed końcem na czele znalazł się Raffaele Marciello z czasem 1:39.648, jednak bardzo szybko został zdominowany przez Gasly’ego, który wyprzedził Włocha wykręcając czas 1:39.572, co okazało się najszybszym kółkiem sesji.

Na drugą lokatę awansował ostatecznie Vandoorne z czasem 1:39.612, wyprzedzając Marciello o jedyne 0.076 sekundy.

Poprawę czasu zanotował także Alex Lynn, który znalazł się na czwartej pozycji ze stratą 0.013 sekundy do Włocha z ekipy Trident, który utrzymał się przed Jordanem Kingiem i Normanem Nato.

Czołową dziesiątkę zamknęli Mitch Evans, Nobuharu Matsushita, Alexander Rossi i Arthur Pic, który do najszybszego Gasly’ego stracił ponad 0.6 sekundy.

Image © GP2 / Series Media Service