Menu

Oliver Rowland powraca do GP2 na dwie ostatnie rundy sezonu

Oliver Rowland

Mistrz Formuły Renault 3.5, Oliver Rowland, powróci do serii GP2 na dwie ostatnie rundy sezonu 2015 z zespołem Status Grand Prix.

Dla brytyjskiego kierowcy rywalizacja w serii GP2 nie będzie niczym obcym, a to za sprawą dwóch tegorocznych występów dla zespołu MP Motorsport podczas rywalizacji na torze Silverstone i Spa-Francorchamps, na których zdobywał punkty do klasyfikacji kierowców, a także prezentował bardzo dobre tempo w kwalifikacjach.

Rowland z zespołem Status Grand Prix będzie rywalizował podczas rund w Bahrajnie i Abu Zabi, które zamykają tegoroczny sezon, choć nie jest do końca jasne, którego z obecnych kierowców Brytyjczyk zastąpi.

Fundacja ‚Racing Steps’ uznała, że ściganie się dla zespołu Status daje mi dobrą okazję do zdobycia cennego doświadczenia na torach, na których wcześniej się nie ścigałem - powiedział Oliver Rowland.

Jestem bardzo zadowolonego z ponownego powrotu do GP2 - bolid pasuje do mojego stylu jazdy.

Celem jak zawsze będzie podium. Oczywiście jeśli będę mógł dołożyć zespołowi zwycięstw po Monako i Soczi, będę w siódmym niebie.

Właściciel zespołu Statu Grand Prix, Tedy Yip Jr dodał: Oliver jest światowej klasy kierowcą z karierą zmierzającą ku Formule 1.

To nie będzie łatwe zadanie konkurować z tak wieloma doświadczonymi kierowcami GP2, ale mamy pełne zaufanie do jego umiejętności jazdy i zobowiązań odnośnie programu - dodał właściciel ekipy.

Image © GP2 / Series Media Service