Menu

Alex Lynn z pole position do pierwszego wyścigu GP2 na torze w Soczi

Alex Lynn / DAMS

Kierowca zespołu DAMS, Alex Lynn, pokonał w kwalifikacjach Stoffela Vandorne’a i wystartuje do pierwszego wyścigu na torze Sochi Autodrom z pierwszego pola startowego.

Alex Lynn zdobył swoje drugie pole position w sezonie. Brytyjczyk ostatnim razem z pierwszego pola startowego wyruszył na Hungaroringu, gdzie zdobył tylko 3 punkty.

Na mokrym torze w Soczi, każde okrążenia wykonywane przez bolidy GP2 były coraz szybsze. Rossi i duet zespołu DAMS, Alex Lynn oraz Pierre Gasly, byli wśród najwolniejszych kierowców na początku kwalifikacji.

Na półmetku prowadził Arthur Pic, natomiast na sześć minut przed końcem kwalifikacji na dwóch pierwszych miejscach meldowali się Lynn i Gasly. Jednak długo to nie trwało. Obu zawodników DAMS pogodzili Stoffel Vandorne i Rossi. Alex szybko odzyskał prowadzenie i nie oddał go już do końca kwalifikacji.

Na ostatnim okrążeniem Vandorne musiał odpuścić na ostatnim zakręcie, ponieważ blokował go Marlon Stockinger. Belg stracił 0.038 sekund do zdobywcy pole position i zajął ostatecznie drugie miejsce.

Również Rossi nie poprawił już swojego czasu. Kolega zespołowy Alexa Lynn’a, Pierre Gasly zajął czwarte miejsce przed Piciem i Cecotto. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Rafael Marciello, Stanawey, Norman i Sirotkin. Debiutant Dean Stoneman zajął 19 miejsce.

Image © GP2 / Series Media Service