Menu

Mitch Evans traci drugą lokatę startową na rzecz Stoffela Vandoorna

Mitch Evans / Russian Time

Mitch Evans z zespołu Russian Time stracił swoją drugą pozycję startową do głównego sobotniego wyścigu GP2 na torze Monza.

Nowozelandczyk piątkowe kwalifikacje zakończył na drugiej pozycji przegrywając ostatecznie z podopiecznym Red Bulla Pierre’m Gasly, który osiągnął swoje pierwsze w karierze pole position.

Kierowca rosyjskiego zespołu został jednak wykluczony z wyników kwalifikacji, za problemy z jego bolidem, w którym stwierdzono zbyt niskie ciśnienie opon, co jest niezgodne z regulaminem technicznym serii GP2.

Evans sobotnią rywalizację o punkty rozpocznie z końca stawki, a do pierwszego rzędu awansował natomiast lider klasyfikacji kierowców Stoffel Vandoorne.

Swoją dobrą dziewiątą pozycję startową stracił również Sergio Canamasas, który otrzymał wykluczenie z wyników kwalifikacji z tego samego powodu, co kierowca ekipy Russian Time i również rozpocznie wyścig z końca stawki.

Karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie, za przeszkadzanie Rene Binderowi pomiędzy szykaną Ascari a zakrętem Parabolica, otrzymał natomiast Marlon Stockinger z zespołu Status Grand Prix, który zakończył kwalifikacje na dwudziestej pierwszej pozycji.

Podobną karę na swoim koncie zanotował Meindert van Buurem, który podobnie jak Stockinger przeszkadzał kierowcy MP Motorsport. Holender również otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie, jednak sobotni wyścig rozpocznie z alei serwisowej z powodu zakwalifikowania się dopiero na 25. pozycji.

Image © GP2 / Series Media Service