Menu

Pierre Gasly z pierwszego pola startowego do sobotniego wyścigu GP2 na torze Monza

Pierre Gasly / DAMS

Pierre Gasly z zespołu DAMS wywalczył pole position do pierwszego wyścigu serii GP2 na torze Monza.

Francuz swój najlepszy czas osiągnął w drugiej części sesji kwalifikacyjnej wykręcając rezultat na poziomie 1:31.272 i wyprzedził o 0.152 sekundy drugiego w klasyfikacji Mitcha Evansa z ekipy Russian Time, który prezentował bardzo dobre tempo na początku kwalifikacji, jednak ostatecznie nie potrafił odpowiedzieć na dobre okrążenie kierowcy DAMS i uplasował się na drugiej lokacie.

Lider klasyfikacji generalnej serii, Stoffel Vandoorne, wywalczył trzecią lokatę osiągając czas 1:31.478, co dało 0.206 sekundy straty do lidera, lecz Belg zdołał wyprzedzić drugiego z kierowców ekipy DAMS Alexa Lynna o zaledwie 0.054 sekundy.

Na piątym i szóstym miejscu znaleźli się ostatecznie Sergey Sirotkin i Rio Haryanto tuż przed Arthurem Piciem z Campos Racing i Richie Stanawayem z Status Grand Prix, którzy zajęli siódma i ósmą lokatę.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Sergio Canamasas reprezentujący zespół Daiko Team Lazarus, który zanotował dziewiąty czas i Alexander Rossi z Racing Engineering, który był dziesiąty.

Image © GP2 / Series Media Service