Menu

Mardenborough zadebiutuje w bolidzie GP2 na torze Monza

Jann Mardenborough / Carlin

Jann Mardenborough, rywalizujący w tym sezonie w serii GP3 z zespołem Carlin, zadebiutuje w GP2 w ten weekend na torze Monza, zastępując Seana Gelaela.

Indonezyjczyk, który w obecnym sezonie wyścigowym rywalizuje w dwóch seriach jednocześnie, w nadchodzący weekend będzie musiał wypełnić swoje zobowiązania wobec Formuły Renault 3.5 i będzie rywalizował na torze Silverstone.

Szef zespołu, Trevor Carlin przyznał, że taka kolej rzeczy spowodowała, iż to protegowany Nissana będzie mógł zadebiutować w wyżej klasie wyścigowej i zapoznać się z bolidem GP2.

Podczas, gdy Sean jest zajęty pełnym sezonem w Formule Renault 3.5, mamy doskonałą okazję, aby dać kierowcy posmakowania GP2 na jednym z najwspanialszych torów w Europie – powiedział Carlin o debiucie Brytyjczyka w GP2.

Jann jest bardzo utalentowanym i szybkim kierowcą, którego trochę spotkał pech w tym sezonie, co oznacza, że nie wywalczył wyniku, do jakiego jest zdolny.

Mimo, iż ten weekend będzie dla niego duża lekcją, jesteśmy zadowoleni, że dajemy jednemu z naszych kierowców GP3 możliwość wejścia na kolejny poziom i skupimy się aby Jann zdobył jak najwięcej doświadczenia – dodał szef zespołu Carlin.

Mardenborough, który na torze Monza po raz pierwszy będzie prowadził bolid GP2, nie spodziewa się łatwego kroku naprzód, ale jak sam przyznał, jest gotowy na to wyzwanie.

Jestem bardzo podekscytowany, że po raz pierwszy poprowadzę bolid GP2 – przyznał Brytyjczyk. Jest to szansa, której nie mogłem odrzucić. Chce przenieść się do GP2 w przyszłości, więc zdobycie teraz doświadczenia jest bardzo cenne.

Chcę być konkurencyjny, ale wyzwania w GP2 różnią się od tych z GP3; z systemem DRS i dwoma kompletami opon oraz dłuższymi wyścigami i pit stopami – choć jestem przyzwyczajony do tego z wyścigów samochodów sportowych.

Będzie to duży krok naprzód, ale mam zamiar dać z siebie wszystko. Dziękuję Carlinowi i Nissanowi za tę możliwość – dodał Mardenborough.

Image © GP3 / Series Media Service