Menu

Daniele de Jong ze złamaniem dwóch kręgów po kolizji w pierwszym wyścigu GP2 w Belgii

Daniele de Jong / MP Motorsport

Daniel de Jong z zespołu MP Motorsport doznał złamania dwóch kręgów w pierwszym wyścigu GP2 na torze Spa-Francorchamps podczas kolizji z kierowcą ekipy DAMS Pierre Gasly’m i przeszedł udaną operację.

De Jong, który tuż po wypadku był świadomy, został przetransportowany helikopterem do szpitala w Liege na dalsze badania, gdzie lekarze potwierdzili u Holendra złamanie dwóch kręgów – trzeciego i piątego.

Wszystko wskazuje na to, że kierowca MP Motorsport przeszedł w nocy cztero-godzinną operację, która zakończyła się sukcesem i De Jong obecnie jest w stanie stabilnym, choć w szpitalu w Liege pozostanie do przyszłego tygodnia na obserwacji.

Chcielibyśmy podziękować zespołowi lekarzy, który zaopiekował się z powodzeniem, a także chcielibyśmy podziękować kolegom, kierowcom GP2, zespołom oraz organizatorom za ich wsparcie – czytamy w oświadczeniu rodziny De Jong.

Do wypadku doszło, kiedy De Jong wraz z Gaslym rywalizowali koło w koło w zakręcie Blanchimont już na początku wyścigu, po czym doszło do kontaktu i Holender stracił panowanie nad maszyną, co zakończyło się potężnym uderzeniem w bariery z opon.

Kierowca zespoły DAMS został uznany winnym zaistniałej kolizji i otrzymał karę dodania dziesięciu sekund do ostatecznego czasu wyścigu.

Image © GP2 / Series Media Service