Menu

GP Abu Zabi: Hamilton dyktuje tempo w drugim treningu

Lewis Hamilton

W drugiej sesji treningowej, podczas której warunki były zdecydowanie bardziej porównywalne do tego, czego kierowcy doświadczą w trakcie kwalifikacji i wyścigu, Lewis Hamilton zanotował najlepszy czas. Niewiele wolniejszy od niego był Sebastian Vettel, a pierwszą trójkę uzupełnił Daniel Ricciardo.

Pierwsze okrążenia pomiarowe nie były najlepsze dla Lewisa Hamiltona. Powodem tego był fakt, że Brytyjczyk zblokował oponę hamując do ósmego zakrętu. Skorzystał jednak z szerokiego pobocza, których na torze Yas Marina nie brakuje.

Niska przyczepność asfaltu dała się we znaki także Stoffelowi Vandoorne, który zaliczył piruet przy wysokiej prędkości w dwudziestym zakręcie. Szczęśliwie uniknął większych uszkodzeń. Podobny problem miał Felipe Massa, który zaliczył duży uślizg tylnej osi po najechaniu na krawężnik.

Po trzydziestu minutach treningu kierowcy wyposażyli się w opony ultramiękkie i jako pierwszy najlepszy wynik zanotował Valtteri Bottas - 1:38,537. Chwilę później jednak Lewis Hamilton zdołał zejść poniżej bariery 1 minuty i 38 sekund -1:37,877. Sebastian Vettel był bliski osiągnięcia tej bariery uzyskując rezultat 1:38,026.

Wkrótce także i Daniel Ricciardo awansował na trzecią pozycję z wynikiem 1:38,180.

W dalszej części treningu kierowcy sprawdzali tempo na dłuższych przejazdach. Reprezentanci Toro Rosso mieli poważne problemy z utrzymaniem kontroli nad swoimi samochodami.

Czasy notowane przez czołówkę były porównywalne, lecz kluczowe było zużycie opon, które dało się we znaki Lewisowi Hamiltonowi. Czterokrotny mistrz świata po zakończeniu treningu zakomunikował, że mieszanka ultramiękka jest dla niego najgorszą, na jakiej kiedykolwiek jechał.

Image © Mercedes AMG Petronas