Menu

Honda liczy na udane zakończenie współpracy z McLarenem

Fernando Alonso / McLaren-Honda

Honda chce zakończyć swoją trzyletnią przygodę z zespołem McLaren dobrym wynikiem podczas zamykającego sezon 2017 ostatniego Grand Prix w Abu Zabi.

Honda powróciła do F1 po długiej przerwie jako wyłączny dostawca silników dla McLarena, jednak współpraca nie należała do udanych co spowodowało, że najlepszym wynikiem osiągniętym w ciągu ostatnich trzech lat było piąte miejsce w wyścigu.

Japoński dostawca wiązał wielkie nadzieje ze swoją jednostką napędową na sezon 2017, oczekując znacznej poprawy, niestety zamiast tego nadeszło kolejne rozczarowanie, które skłoniło McLarena do decyzji o zakończeniu współpracy z Hondą i przejściu na silniki Renault.

Honda w kolejnym roku zostanie dostawcą jednostek dla Toro Rosso.

McLaren uzbierał w tym sezonie jedynie dwadzieścia osiem punktów, lecz Honda myśli optymistycznie co do zakończenia współpracy oczekując dobrego występu w ich ostatnim wspólnym wyścigu w Abu Zabi

Weekend jest znaczący, ponieważ jest to nasz ostatni wyścig jako McLaren-Honda - powiedział Yusuke Hasegawa, szef projektu F1 Hondy.

Pomimo tego wszyscy będą w pełni skupieni na wydobyciu pełnego potencjału z naszego pakietu i kontynuowaniu tempa, jaki wypracowaliśmy w ciągu ostatnich kilku wyścigów.

Jestem niesamowicie dumny z tego, jak ciężko pracowali wszyscy w zespole w tym sezonie.

Mam nadzieję, że możemy zakończyć rok na wysokim poziomie, nie tylko dla nich, ale także dla fanów McLaren-Honda na całym świecie, którzy wsparli nas w ciągu ostatnich trzech sezonów - dodał.

Image © McLaren