Menu

Pirelli zaprezentowało dwie nowe mieszanki. Cel to dwa pit stopy

Opony Pirelli na sezon 2018

Pirelli zaprezentowało w piątek mieszanki opon na kolejny sezon, w tym dwie zupełnie nowe – „hypersoft” oraz „superhard”, czyli hiper miękkie i super twarde.

Włoski dostawca opon Formuły 1 przygotował siedem mieszanek opon gładkich, które będą bardziej miękkie w porównaniu do tegorocznego ogumienia, co sprawi, że będą szybsze.

Nowościami na nadchodzący rok jest wspomniana opona o nazwie „hypersoft” – najdelikatniejsza z zestawu, a oznaczona została kolorem różowym.

To najdelikatniejsza mieszanka, jaką do tej pory zrobiliśmy - powiedział kierownik Pirelli, Mario Isola. Postanowiliśmy nie tylko stworzyć bardziej miękkie opony, ale także zejść o jeszcze jeden poziom, czyli stworzyć różową „hypersoft”. Jest to oczywiście mieszanka, którą opracowaliśmy dla torów o bardzo niskiej degradacji. Zdaliśmy sobie sprawę, że w niektórych wyścigach w tym roku nasze mieszanki były zbyt konserwatywne.

Opony, które stworzyliśmy, odnoszą się do celu, jakim są dwa pit stopy w większości wyścigów. Filozofia projektowania została jednak niezmieniona.

Drugim mieszanką jest „superhard”, jak sama nazwa wskazuje przejmie ona rolę tej najbardziej wytrzymałej. Pirelli zdecydowało oznaczyć ją kolorem pomarańczowym.

Od przyszłego roku twarde opony będę oznaczone niebieskim kolorem. Oznaczenie pozostałych opon pozostaje bez zmian, także pośrednich oraz pełnych deszczowych.

Zespoły wypróbują nowe ogumienie po raz pierwszy podczas posezonowych testów na Yas Marina w Abu Zabi.

Mieszanki opon Pirelli dostępne w sezonie 2018:

Mieszanki opon Pirelli dostępne w sezonie 2018