Menu

Autosport: Sirotkin weźmie udział w testach z Williamsem w Abu Zabi

Sergiej Sirotkin

Według informacji portalu należącego do sieci medialnej Motorsport Network, Siergiej Sirotkin dołączy do Roberta Kubicy na testy opon Pirelli, które odbędą się już za tydzień w Abu Zabi.

Rosjanin jest obecnie kierowcą rezerwowym Renault i dotychczas nie mówiło się o nim jako kandydacie do zajęcia miejsca w ekipie z Grove na sezon 2018. Trudno określić, czy w związku z tym stał się jedną z opcji zespołu Williams.

Siergiej Sirotkin wziął udział w tym sezonie w czterech piątkowych sesjach treningowych. 22-latek w tym roku również uczestniczył w jednym dniu prywatnych testów Renault na torze Ricardo Tormo. Drugi dzień otrzymał Robert Kubica, dla którego to była pierwsza styczność z samochodem Formuły 1 od czasu wypadku w lutym 2011 roku. Nieoficjalnie czasy notowane przez Polaka były lepsze.

Robert Kubica jest głównym kandydatem Williamsa do uzupełnienia składu tej ekipy na przyszły sezon. Przesądzona wydaje się być sprawa jego testu za tydzień na torze Yas Marina w Abu Zabi. Wtedy też zespół z Grove dokona sprawdzenia zdolności Polaka w samochodzie aktualnej specyfikacji. Dopiero potem ma zostać podjęta ostateczna decyzja w sprawie kontraktu na przyszły rok.

Testy opon Pirelli na torze w Abu Zabi zaplanowane są na 28 i 29 listopada.

Image © Renault Sport F1 Team