Menu

FIA i F1 omówią kwestie bezpieczeństwa

Flaga Brazylii

Bezpieczeństwo podczas weekendów Grand Prix zostanie przedyskutowane przez szefów FIA i Formuły 1 podczas następnego spotkania Światowej Rady Sportów Motorowych po tym jak doszło do wielu niebezpiecznych incydentów podczas ostatniego Grand Prix w Brazylii.

Członkowie ekipy Mercedesa zostali obrabowani w piątkowy wieczór, gdy wracali z toru do hotelu. Mimo tego, że nikomu nic się nie stało złodzieje mieli broń której mogli użyć. Pracownicy Williamsa, Saubera, FIA i Pirelli również zostali poszkodowani.

Po tych wydarzeniach McLaren wraz z Pirelli postanowili odwołać testy opon, które miały się odbyć na torze Interlagos po weekendzie Grand Prix. Głównym powodem tej decyzji były kwestie bezpieczeństwa i obawy przed kolejnymi atakami.

Teraz kwestia bezpieczeństwa w Formule 1 zostanie omówiona na najbliższym spotkaniu Światowej Rady Sportów Motorowych na początku grudnia

FIA poprosiła, aby raporty zostały zestawione przez właściciela praw komercyjnych dotyczące incydentów i przedstawione członkom Światowej Rady Sportów Motorowych na następnym spotkaniu szóstego grudnia - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie Formuły 1 .

W duchu pozytywnej współpracy z Formułą 1, rada będzie omawiać sposoby, w jaki sposób można zapewnić spójną i skuteczną procedurę bezpieczeństwa, która może być stosowana podczas wszystkich wydarzeń Mistrzostw Świata Formuły 1.

Wyniki zostaną również udostępnione innym organizatorom mistrzostw FIA, aby zmaksymalizować pozytywny wpływ, jaki może to mieć na wszystkie sporty motorowe.

Bezpieczeństwo to wspólny wysiłek, a FIA będzie starała się ściśle współpracować z Formułą 1 i wszystkimi jej interesariuszami, aby utrzymać bezpieczne środowisko dla wszystkich osób pracujących lub biorących udział w wydarzeniach Formuły 1.