Menu

Lewis Hamilton wystartuje do GP Brazylii z alei serwisowej

Lewis Hamilton

Mechanicy Mercedesa złamali zasadę parku zamkniętego montując nowe części w samochodzie Brytyjczyka, dlatego też do niedzielnego wyścigu wyruszy z alei serwisowej.

Czterokrotny mistrz świata rozbił swoją maszynę na samym początku kwalifikacji. Do całego zajścia doszło w szóstym zakręcie, gdzie tylna oś zaczęła wyprzedzać przód, a kierowca nie zdołał tego skorygować i w efekcie już tylko z boku mógł się przyglądać walce o pole positon do GP Brazylii.

Mercedes zdając sobie sprawę z tego, że Lewis Hamilton tak czy inaczej będzie startował z końca stawki, postanowił zamontować w jego samochodzie części o nowszej specyfikacji niż tej, z których korzystał podczas kwalifikacji. Dlatego też Brytyjczyk rozpocznie GP Brazylii z alei serwisowej. Niewykluczone, że także otrzyma do dyspozycji nadprogramową jednostkę napędową, tak aby maksymalizować straty.

To było dla mnie niespodziewane. Samochód dobijał odrobinę. Jeśli zerkniecie na powtórkę, to widać tam, że dokładnie to samo dzieje się w zakręcie. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy auto i opony są jeszcze nierozgrzane. Takie rzeczy się zdarzają. Nie jechałem tam szybciej niż to robiłem wcześniej, więc nic z tych rzeczy. Niemniej jednak jest to moja wina i powinienem wziąć pełną odpowiedzialność - relacjonował Lewis Hamilton.

Zapytany o to, czy łatwiej jest się pogodzić z taką sytuacją, gdy sprawa tytułu mistrzowskiego jest już rozstrzygnięta odparł: To nadal boli tak samo. Napawało mnie dumą moje zaangażowanie i to jak jeżdżę. Nie popełniłem żadnych błędów w tym roku i już minęło sporo czasu od tego, kiedy po raz ostatni umieściłem samochód w barierze. Takie rzeczy się zdarzają. Wszystko, co mogę teraz zrobić to podnieść głowę wysoko i iść naprzód. Startuję z alei serwisowej. Nie jest to najbardziej ekscytujące, ale od tego momentu możesz zmierzać tylko do przodu. Dam z siebie wszystko.

Image © Mercedes AMG Petronas