Menu

Test Roberta Kubicy w Abu Zabi niemal przesądzony

Williams

Dyrektor techniczny ekipy z Grove, Paddy Lowe w wywiadzie dla niemieckiego Sky Sports powiedział, że zespół jest gotowy do tego, aby udostępnić polskiemu kierowcy jeden dzień podczas testów opon tuż po zakończeniu GP Abu Zabi.

Robert Kubica po sześciu latach przerwy wywołanej tragicznym wypadkiem podczas rajdu Ronde di Andora w 2011 roku, wrócił do kokpitu samochodu Formuły 1. Prywatne sesje testowe z Renault upewniły go w tym, że jest w stanie prowadzić tą maszynę. Następnie podczas oficjalnych testów na torze Hungaroring miał możliwość sprawdzenia się w aucie o aktualnej specyfikacji.

Renault było zainteresowane zatrudnieniem Polaka, lecz ostatecznie zdecydowało się zaangażować młodszego kierowcę - Carlosa Sainza.

Obecnie 32-latek jest jednym z faworytów do zajęcia miejsca Felipe Massy w zespole Williams. Polak uczestniczył w dwóch prywatnych sesjach testowych z tą ekipą. Do dyspozycji miał samochód w specyfikacji z sezonu 2014. Zespół potwierdził, że praca wykonana przez Roberta Kubicę była naprawdę dobra.

Po jednym dniu przerwy po wyścigu o GP Abu Zabi, na torze Yas Marina odbędą się dwa dni testów opon Pirelli na sezon 2018. Wiele na to wskazuje, że weźmie w nich udział Robert Kubica.

Niemal na pewno damy mu jeden dzień testowy w Abu Zabi. Oczywiście jest to coś, czemu poświęca się wiele uwagi, ale zajmujemy się tym wewnętrznie i nie zamierzamy mówić, co robimy na tym etapie - powiedział Paddy Lowe dla Sky Sports.

W gronie kierowców mających zająć miejsce u boku Lance Strolla w 2018 znajdują się również Paul di Resta, Pascal Wehrlein oraz Daniil Kvyat.

Image © Williams F1