Menu

Lando Norris kierowcą rezerwowym McLarena

Lando Norris

Lando Norris oficjalnie został kierowcą testowym oraz rezerwowym ekipy McLarena na sezon 2018, zastępując tym samym Jensona Buttona.

Brytyjczyk był członkiem programu młodych kierowców McLarena już od początku tego roku. Miał okazję testować bolid MCL32 podczas testów na Węgrzech, gdzie naprawdę imponował. Prócz tego, siedemnastolatek zdobył tytuł w Europejskiej Formule 3.

Nieoficjalnie Norris ma łączyć obowiązki kierowcy rezerwowego F1 z występami w Formule 2 lub japońskiej Formule Super.

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do McLarena jako kierowca testowy i rezerwowy na 2018 rok. Ostatnie 12 miesięcy było dla mnie niesamowitą podróżą - cieszyłem się każdą minutą - i jest to niesamowite zwieńczenie tego roku. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby pomóc zespołowi, zaczynając w przyszłym tygodniu od testu opon na Interlagos. Mam dwóch znakomitych nauczycieli w postaci Fernando i Stoffela - powiedział Lando Norris.

Dyrektor wyścigowy ekipy McLarena Eric Boullier dodał: Lando ma bardzo wysoki poziom umiejętności. Naszym zadaniem jest rozwinąć i dopracować jego koncentrację, ponieważ zwiększamy jego wiedzę na temat działania zespołu Formuły 1 i sposobu działania nowoczesnego samochodu. Chcemy mieć pewność, że będzie w przyszłości gotowy do zastąpienia Fernando Alonso bądź Stoffela Vandoorne'a

Image © McLaren