Menu

Felipe Massa kończy swoją karierę w Formule 1

Felipe Massa

Sezon 2017 będzie ostatnim w karierze Brazylijczyka. Sam zainteresowany potwierdził to w nagraniu udostępnionym na jednym ze swoich kont w mediach społecznościowych.

Felipe Massa rozpoczął swoją karierę w 2002 roku wraz z ekipą Sauber. W sumie odniósł 11 zwycięstw i 41 razy stawał na podium. W 2008 roku był bliski wywalczenia mistrzowskiego tytułu, lecz ostatecznie w dramatycznych okolicznościach przegrał z Lewisem Hamiltonem.

Z zespołu Sauber przeszedł w 2006 roku do ekipy Ferrari, partnerując wówczas Michaelowi Schumacherowi. W barwach ekipy z Maranello wystąpił w 139 wyścigach, co jest drugim co do długości stażem w tej ekipie.

W 2014 roku rozpoczął starty dla zespołu Williams. W zeszłym roku miał zakończyć swoją karierę, lecz w ostatniej chwili okazało się, że Valtteri Bottas przejdzie do Mercedesa i Brazylijczyk ponownie wrócił za stery auta ekipy z Grove. W tym sezonie jednak definitywnie przejdzie na emeryturę.

Jak za pewne pamiętacie, w zeszłym roku ogłosiłem, że wycofuję się z Formuły 1, ale ze względu na prośbę Williamsa postanowiłem zostać na jeszcze jeden sezon. Tym razem jednak będzie to mój ostatni wyścig F1 w Brazylii, a następnie w Abu Zabi zakończę swoją karierę. Chciałbym więc podziękować całej mojej rodzinie, przyjaciołom, sponsorom i fanom, którzy naprawdę bardzo mnie wspierali. Mam nadzieję, że spotkamy się na Interlagos i w Abu Zabi. Liczę na to, że w kolejnych latach będziecie mnie dopingowali w wyścigach innych serii - powiedział Felipe Massa.

Chciałabym podziękować Felipe za to, czego dokonał dla zespołu przez ostatnie cztery lata. Praca z nim była zaszczytem. Szczególnie jesteśmy wdzięczni mu za to, że zgodził się na opóźnienie swojej emerytury o rok, po tym jak Valtteri dołączył do Mercedesa. Doceniamy to, iż nie była to łatwa decyzja, po tak emocjonalnym zakończeniu kariery. W imieniu Franka oraz całego zespołu składam najlepsze życzenia na przyszłość dla Felipe - czytamy w oświadczeniu Claire Williams, zastępcy szefa zespołu.

GP Abu Zabi 2017 będzie 269 i ostatnim jego wyścigiem w karierze w Formule 1. Na liście kierowców przymierzanych do zajęcia jego miejsca w przyszłym roku jest Robert Kubica, Paul di Resta oraz Pascal Wehrein. Według najnowszych doniesień, to właśnie Polak ma największe szanse na to, aby wystartować w przyszłym roku w barwach Williamsa u boku Lance Strolla. Oficjalna informacja w tym temacie ma zapaść w odpowiednim czasie.

Image © Williams F1