Menu

Ferrari nadal negocjuje zatrudnienie swoich kierowców w zespole Sauber

Charles Leclcerc / Sauber F1 Team

Ferrari nadal stara się umieścić Charlesa Leclerca i Antonio Giovinazziego w zespole Sauber na sezon 2018.

Wszystko wskazje na to, że Charles Leclerc znajdzie zatrudnienie w szwajcarskim zespole w przyszłorocznych starciach w Formule 1 i zastąpi Pascala Wehrleina, jednak do chwili obecnej nie jest pewne kto zasiądzie w drugim kokpicie.

Najpewniejszym kandydatem do drugiego fotela jest Marcus Ericsson, który ma potężne wsparcie finansowe od swoich sponsorów, jednak Ferrari nadal negocjuje z Sauberem możliwość zatrudnienia Antonio Giovinazziego, który w tym roku startował z Sauberem w zastępstwie poszkodowanego Wehrleina.

Zespół Sauber jest bliski podjęcia decyzji o swoim składzie kierowców na sezon 2018, co potwierdził szef ekipy Frederick Vasseur: Już wkrótce.

Wiemy, gdzie jesteśmy i na dzień dzisiejszy nie jest to priorytet z naszej strony. Mamy wiele rzeczy do zrobienia, a kierowcy pojawią się wkrótce.

Ostateczny termin to tydzień przed Barceloną (pierwszym przedsezonowym testem przed sezonem 2018 - przyp. red.), jednak w pewnym momencie będziemy musieli podjąć decyzję. Nie spieszymy się. Nie martwię się zbytnio o rynek i innych kierowców.

Rozmawiamy z Ferrari odnośnie kierowcy i myślę, że jednego pozyskamy. Najpierw musimy zyskać jednego, a następnie pozyskać drugiego.

Szef zespołu Sauber F1 dodał także, że na wybór kierowców na sezon 2018 nie wpłyną waurnki finansowe.

Nie będzie do decyzja finansowa - dodał. Mamy z Sauberem dłutoerminowy plan i nie możemy zbudować zespołu opartego na wyborze skoncentrowanym na budżecie. Byłby to ogromny błąd.

Image © Sauber Motorsport AG