Menu

Alonso zadowolony z wyścigu w Meksyku mimo braku prędkości na prostych

Fernando Alonso / McLaren-Honda

Fernando Alonso w punktach zakończył wyścig o Grand Prix Meksyku na torze Hermanos Rodrigeuz przyznając, że samochód sprawował się bardzo dobrze, choć zabrakło prędkości na prostych.

Osiemnasta pozycja startowa nie napawała optymizmem przed wyścigiem na pętli w Meksyku, jednak dobra strategia i odpowiednia jazda Hiszpana, jak również wykorzystanie Wirtualnego Samochodu Bezpieczeństwa i zniwielowanie strat czasowych, dało duże korzyści, co zaowocowało awansem do pierwszej dziesiątki.

Hiszpan, w drugiej części wyścigu, stracił jednak sporo czasu za Kevinem Magnussenem, którego nie udało się wyprzedzić, tracac tym samym dziewiątą lokatę na rzecz doganiajacego go Hamiltona, który po zaciętej walce wyprzedził ostatecznie Alonso.

Kierowca McLarena zakończył finalnie wyścig na dziesiątej pozycji z dorobkiem jednego punktu, jednak był usatysfakcjonowany z zachowania auta, mimo braku prędkości na prostych.

Ogólnie był to dobry wyścig, biorąc pod uwagę, że ruszaliśmy z końca stawki i zakończyliśmy w punktach - powiedział Fernando Alonso.

Samochód sprawował się bardzo dobrze przez cały weekend - mocny w zakrętach, dobrze sie prowadził i posiadał dobry balans podczas całego wyścigu.

Brakowało nam trochę prędkości na prostych, aby atakować lub się bronić, dlatego też utknęliśmy za Sauberami przez połowę wyścigu, a potem nie mogliśmy wyprzedzić Magnussena przez wiele okrążeń.

Kiedy straciłem DRS, staliśmy się bardzo podatni na ataki, więc pod koniec nie moglismy nic zrobić, aby utrzymać Lewisa za sobą.

Ciężko walczyliśmy starajac się za każdnym razem hamować trochę później i bronić pozycji, ale nie udało nam się utrzymać dziewiątego miejsca i utrzymać tego punktu.

To było dobra walka, ale ciężko jest, kiedy nie masz takiego samego auta - dodał Hiszpan.

Image © McLaren