Menu

Robert Kubica przetestuje auto Williamsa w specyfikacji 2017?

Williams

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, zespół z Grove ma do wyboru aż pięciu kierowców na miejsce u boku Lance Strolla w sezonie 2018. Faworytem Paddyego Lowe, który podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie ma być Robert Kubica.

W gronie kandydatów do uzupełnienia składu ekipy Williamsa w przyszłym roku oprócz Polaka znajdują się tacy zawodnicy jak Paul di Resta, Pascal Wehrlein, a także Daniil Kvyat, którego kontrakt z Red Bullem został rozwiązany.

Najgroźniejszym konkurentem dla Roberta Kubicy wydaje się być Pascal Wehrlein. Młody Niemiec ma wsparcie Mercedesa i co za tym idzie, jest w stanie zaoferować Williamsowi nie tylko swoje niewątpliwie wysokie umiejętności, lecz także korzyści finansowe, takie jak chociażby zniżki na jednostki napędowe.

Toto Wolff rozmawia ze wszystkimi zespołami, które mogą stać się potencjalną opcją, wliczając w to również Williamsa. Angaż w tym zespole byłby dla mnie dużym krokiem - powiedział Pascal Wehrlein w rozmowie z Auto Bild.

Williams to niezależny zespół i sam decyduje. Gdyby to ode mnie zależało, to Pascal jest zdecydowanie najszybszym spośród kandydatów i byłby właściwym punktem odniesienia dla Lance Strolla - przyznał Toto Wolff, jednocześnie zaprzeczając zakończenie współpracy z Niemcem.

Nieoficjalnie mówi się, że faworytem Paddyego Lowe jest Robert Kubica. Krakowianin w październiku wziął udział w dwóch, jednodniowych sesjach testowych z wykorzystaniem samochodu Williamsa z sezonu 2014. Pierwsza z nich miała miejsce na torze Silverstone, a drugą zorganizowano na węgierskim Hungaroringu. Wiarygodni dziennikarze donoszą, że zwycięzca GP Kanady 2008 swoje zadanie wykonał jak należy.

Kolejnym krokiem dla zespołu Williamsa ma być sprawdzenie możliwości Roberta Kubicy w aktualnym samochodzie. Według Auto Motor und Sport Krakowianin weźmie udział w testach na torze Abu Zabi, tuż po zakończeniu sezonu 2017.

Coraz więcej zdaje się wskazywać na to, że Felipe Massa w tym roku definitywnie już zakończy swoją karierę. Niewykluczone jednak, że nie dostanie konkretnej informacji od zespołu w sprawie swojej przyszłości, przed domową dla niego Grand Prix Brazylii.

Image © Williams F1