Menu

GP Meksyku: kary

McLaren

Coraz bliżej końca sezonu, a w związku z tym kolejne jednostki napędowe wymagają wymiany. Na torze Autodromo Hermanos Rodriguez na chwilę obecną pięciu kierowców zostanie przesuniętych na starcie. Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco.

Fernadno Alonso

Zespół McLarena postanowił wymienić jednostkę napędową w samochodzie Hiszpana podczas GP Meksyku, aby uniknąć kar w trakcie dwóch kończących sezon wyścigów w Brazylii i Abu Zabi.

W samochodzie Fernando Alonso wymieniono silnik spalinowy, turbosprężarkę, generator energii cieplnej (MGU-H). Kosztowało go to 20 pozycji na starcie do GP Meksyku i Hiszpan ustawi swoją maszynę na osiemnastym polu.

Stoffel Vandoorne

Zespół McLarena postanowił wymienić jednostkę napędową także w samochodzie Belga podczas GP Meksyku, aby uniknąć kar w trakcie dwóch kończących sezon wyścigów w Brazylii i Abu Zabi.

W jego maszynie wymieniono wszystkie podzespoły silnika, co przesunęło go o 35 pozycji na starcie do GP Meksyku. Belg rozpocznie wyścig z dziewiętnastego miejsca.

Pierre Gasly

Auto Toro Rosso zostało wyposażone w nową elektronikę oraz generator energii cieplnej (MGU-H). W wyniku tego Francuz stracił piętnaście miejsc na starcie do niedzielnego wyścigu.

W niedzielę wymieniono w jego maszynie również turbosprężarkę. Tak czy inaczej Pierre Gasly do GP Meksyku wystartuje z ostatniego pola.

Brendon Hartley

Zespół Toro Rosso postanowił wymienić jednostkę napędową w aucie Nowozelandczyka, po tym jak uległa awarii podczas sesji kwalifikacyjnej. Konkrernie zdecydowano się napocząć nowy silnik spalinowy, turbosprężarkę i MGU-H. W wyniku tej kary Brendon Hartley wystartuje do GP Meksyku z siedenastego pola.

Daniel Ricciardo

Nieudane kwalifikacje w wykonaniu Australijczyka i widmo kolejnych awarii niejako zmusiły seniorską ekipę Red Bulla do skorzystania z decyzji Toro Rosso i zmiany podzespołów w aucie Daniela Ricciardo. 28-latek zostanie wyposażony w nowy silnik spalinowy, turbosprężarkę i MGU-H. Kosztować go to będzie dwadzieścia pozycji na starcie, lecz ostatecznie do GP Meksyku wystartuje z szesnastego pola.

Image © McLaren