Menu

F1 pomoże młodym Meksykanom powrócić do szkoły

Red Bull Racing

Promotorzy GP Meksyku oraz posiadacze praw komercyjnych do Formuły 1 rozpoczęli wspólną inicjatywę, która polegać będzie na zbudowaniu 600 tymczasowych sal lekcyjnych dla dzieci dotkniętych trzęsieniem ziemi.

Przed miesiącem Meksyk nawiedziło trzęsienie ziemi. Żywioł pochłonął około 370 ofiar śmiertelnych i jego skutki do dzisiaj są widoczne w tym kraju. Dlatego też w wyniku porozumienia promotorzy GP Meksyku i włodarze F1 przekażą dotację na poziomie przynajmniej 500 tysięcy dolarów. Pieniądze te mają zapewnić możliwość powrotu do szkoły 9000 uczniom.

Chcemy pokazać światu, że Meksyk nadal istnieje i jest bardziej zjednoczony niż kiedykolwiek. Pomimo tego wiele jeszcze powinno zostać zrobione w kolejnych miesiącach i latach - powiedział Alejandro Soberon, promotor GP Meksyku.

Edukacja jest jednym z najbardziej podstawowych praw człowieka i będziemy bardzo zadowoleni z faktu, że dzięki temu projektowi 9000 dzieci będzie mogło korzystać z tego prawa w trybie natychmiastowym - powiedział Chase Carey, szef F1.

Wszystkie bilety na GP Meksyku zostały już wyprzedane i organizatorzy wyścigu oczekują od fanów tego, aby pokazali swoją solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi poprzez uniesienie swoich pięści na dziewiętnastym okrążeniu wyścigu.

Numer okrążenia nie został wybrany przypadkowo, albowiem 19 września kraj nawiedziło trzęsienie ziemi. Gest uniesionej ręki natomiast był wykorzystywany przez ekipy ratunkowe, w celu zasygnalizowania chwili ciszy, mającej pomóc w odnalezieniu ocalałych z żywiołu.

Image © Red Bull Content Pool