Menu

Gasly i Hartley w Toro Rosso podczas Grand Prix Meksyku

Brendon Hartley / Scuderia Toro Rosso

Pierre Gasly i Brendon Hartley wystartują w Grand Prix Meksyku na torze Autodromo Hermanos Rodriguez i będą bronili barw Toro Rosso.

Włoski zespół na Grand Prix Malezji i Japonii zdecydował się zmienić swój sład kierowców i zreyzgnował z usług Daniila Kvyata, którego w bolidzie zmienił Pierre Gasly. Francuz wystartował obok Carlosa Sainza, jednak ten przed rundą w Stanach Zjednoczonych zmienił barwy na Renault.

Ekipa z Faenzy po raz kolejny musiała dokonać przetasowań w swoim składzie, czego dodatkową przyczyną był Pierre Gasly, który musiał opuścić rywalizację na torze Austin na rzecz walki o tytuł w japońskiej Formule Super.

Toro Rosso na Grand Prix Stanów Zjednoczonych zdecydowało się na usługi Brendona Hartleya, byłego podopiecznego Red Bulla oraz powtórnie Daniila Kvyata.

Wszystko wskazywało na to, że to Daniil Kvyat wystartuje obok Pierre'a Gasly'ego w kolejnych rundach Formuły 1, po dobrym wyniku Rosjanina w ostatni weekend, jednak finalnie zdecydowano się na Nowozelandczyka i Francuza.

Zespół nie potwierdził jednak swoich planów na ostatnie dwa wyścigi obecnego sezonu wyścigowego.

Image © Getty Images / Red Bull Content Pool