Menu

Debiut Carlosa Sainza w Renault zakończony punktami

Carlos Sainz / Renault Sport F1 Team

Carlos Sainz z punktami zakończył pierwszy wyścig dla zespołu Renault, po przejściu z ekipy Toro Rosso.

Hiszpan już w sobotnich kwalifkacjach Grand Prix Stanów Zjednoczonych zaprezentował bardzo dobre tempo i awansował do finałowej dziesiątki, w której wywalczył ósmą pozycję startową.

Start z siódmego pola, po karze dla Maxa Verstappena, nie był udany, jednak z dalszą częścią rywalizacji Hiszpan zaprezentował bardzo dobre umiejętności i zdołał odzyskać stracone pozycje, finalnie na mecie zjawiając się na siódmym miejscu tuż za plecami Estebana Ocona.

Sainz po zakończonym wyścigu przyznał, że jest bardzo zadowolony ze swojego debiutu w Renault i zdobytych punktów, a cała jazda na torze w Austin dawała mu dużą satysfakcję.

To był dla mnie wielki debiut w Renault i naprawdę mi się podobało - powiedział po zakończonym wyścigu Carlos Sainz.

Od samego poczatku, z każdym kolejnym okrążeniem, czułem się w samochodzie bardziej pewny siebie, więc mogłem mocniej naciskać.

Byłem w stanie atakować kierowców Force India, co było poza zasięgiem zespołu przez ostatnie kilka wyścigów, więc wyprzedzanie i atakowanie innych było świetnym rezultatem.

Wszystko poszło bardzo sprawnie przez cały weekend; wiedziałem, że mogę być szybki i byłem pewny siebie. Cały zespół naprawdę mi pomógł i był to klucz do szybkiej aklimatyzacji.

Dobre kwalifikacje i wyścig sprawiły, że naprawdę się cieszę i dziękuję wszystkim członkom zespołu - dodał Hiszpan.

Zadowolony z debiutu Sainza we francuskim zespole jest także jego nowy szef Cyril Abiteboul, który przyznał, że Sainz był bardzo dobrze przygotowany do swojego pierwszego starcia w ekipie i prezentował bardzo dobre umiejętności.

Przybył do zespołu bardzo zmotywowany i dobrze przygotowany, który także był gotowy - powiedział szef ekipy Renault Cyril Abiteboul.

Wykonaliśmy współnie znakomitą robotę od ogłoszenia jego przyjścia.

Jechał agresywny ale intelignetny wyścig. Pomimo utraty kilku pozycji na starcie, był w stanie odzyskać pozycje przy pomocy świetnych umiejętności.

Image © Renault Sport F1 Team