Menu

GP USA: Hamilton z najlepszym czasem w trzecim treningu

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton zanotował najlepszy czas we wszystkich trzech sesjach treningowych przed GP Stanów Zjednoczonych. Tym razem różnica pomiędzy nim, a drugim Sebastianem Vettelem wyniosła zaledwie 0,092 sekundy.

Kierowcy wyjechali na okrążenia instalacyjne w pierwszych minutach trzeciej sesji treningowej. Brendon Hartley na ogumieniu miękkim i reprezentanci zespołu Renault na oponach ultramiękkich nie zjechali do alei serwisowej, kontynuując swoje przejazdy.

Kierowcy Renault stracili trochę czasu w drugiej sesji treningowej z powodu problemów technicznych, więc postanowi nadrobić to na początku sobotniego treningu. Lepszy rezultat z duetu ekipy z Enstone zanotował Carlos Sainz. Hiszpan był szybszy o 0,2 sekundy od Nico Hulkenberga.

Po kwadransie na tor wyjechali kierowcy z czołówki wyposażeni w opony ultramiękkie. Kimi Raikkonen zanotował najlepszy czas okrążenia. Wszyscy kierowcy prezentowali porównywalne tempo, lecz po drugiej serii okrążeń pomiarowych Lewis Hamilton zyskał przewagę ponad 0,4 sekundy nad pozostałymi zawodnikami.

W połowie trzeciej sesji treningowej tak zwanej żwirowej pułapce na poboczu siódmego zakrętu zaparkował swój samochód Romain Grosjean. Na torze obowiązywała wówczas wirtualna neutralizacja. Kierowcy w związku z tym zmuszeni byli do tego, aby poruszać się po torze ze zdecydowanie niższą prędkością. Wszystko po to, by umożliwić porządkowym bezpieczne . Część z nich w związku z tym zjechała do alei serwisowej.

Ostatnich dwadzieścia minut sesji większość kierowców wykorzystała na wykonanie symulacji tempa kwalifikacyjnego. Sebastian Vettel o ponad pół sekundy poprawił dotychczas najlepszy czas Lewisa Hamiltona. Kimi Raikkonen awansował na drugą pozycję. Niemniej jednak reprezentanci Mercedesa po chwili pokazali, że mają dobre tempo. Hamilton poprawił wynik Niemca o 0,092 sekundy. Valtteri Bottas przedzielił duet Ferrari.

Daniil Kvyat pokonał tylko sześć okrążeń toru Ameryk podczas trzeciej sesji treningowej. Rosjanin zanotował również najgorszy czas sesji, a wynikało to bezpośrednio z problemów z zawieszeniem w jego samochodzie.

Image © Mercedes AMG Petronas