Menu

Vettel z nowym podwoziem od trzeciego treningu GP Stanów Zjednoczonych

Sebastian Vettel / Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel otrzyma nowe podwozie od trzeciej sesji treningowej Grand Prix Stanów Zjednoczonych, po problemach w piątkowych treningach.

Mimo trzeciego czasu w drugim piątkowym treningu na torze Circuit of the Americas, niemiecki kierowca zgłosił swojemu zespołowi problemy z przednią osią bolidu, co spowodowało jego wcześniejszy zjazd do boksów i wykonanie tylko jedenastu okrążeń.

Zespół Ferrari podjął się próby odnalezienia problemu i jego eliminacji, jednak mimo usilnych starań włoska ekipa nie zdołała wyjaśnić, co było przyczyną problemów Vettela.

Niemiec od sobotniej sesji treningowej będzie dysponował nowym podwoziem, które zostało zatwierdzone przez FIA, a zespół przygotuje nowy bolid w piątkową noc.

To było ciężkie popołudnie, nie była to łatwa sesja, ale samochód jest szybki, więc nie ma powodów do obaw. Jedyne okrążenie, które pokonałem było to na ultra miękkich oponach - przyznał Vettel po zakończonej sesji.

Zanim popełniłem błąd, ryzykując zbyt dużo na początku sesji, straciłem tył auta w dziewiętnastym zakręcie, jednak był to mój błąd.

Pod koniec czułem, że coś jest nie tak z samochodem, więc zjeżdżałem kilka razy aby to sprawdzić, a następnie ponownie wracałem na tor i sprawdzałem po raz kolejny - wyjaśnił Niemiec.

Image © Scuderia Ferrari