Menu

GP USA: Lewis Hamilton dyktuje tempo w drugim treningu

Brytyjczyk także w drugiej sesji treningowej zanotował najlepszy czas. Drugi był Max Verstappen, a trzecią pozycję zajął Sebastian Vettel. Niemiec przejechał zaledwie osiem okrążeń toru Ameryk z powodu problemów technicznych.

Pierwsza sesja treningowa odbywała się już przy w pełni suchej nawierzchni i słońcu nad torem Ameryk. Kierowcy bez specjalnego pośpiechu wyjechali z garaży. Spragniony jazdy samochodem Formuły 1 Daniil Kvyat jako pierwszy zanotował czas jednego okrążenia. Wkrótce dołączyli do niego kolejni zawodnicy.

Kevin Magnussen na początku treningu miał problemy z przyczepnością swojego auta. Duńczyk dwukrotnie stracił kontrolę nad tylną osią. Także Lewis Hamilton miał problem z pokonaniem czystego okrążenia pomiarowego. Brytyjczyk podczas jednej z pierwszych prób nie zmieścił się w przedostatnim zakręcie.

Kierowcy Ferrari z pewnym opóźnieniem wyjechali na tor podczas drugiej sesji treningowej. Reprezentanci zespołu Red Bull Racing notowali wówczas najlepsze rezultaty. Daniel Ricciardo korzystał z ogumienia supermiękkiego, a Max Verstappen z miękkiego.

Sebastian Vettel podczas swojego okrążenia pomiarowego w spektakularny sposób zaliczył piruet na wejściu w przedostatni zakręt i z ogromną prędkością mknął w stronę pobocza. Szczęśliwie zatrzymał swój samochód przed barierą i uniknął uszkodzeń.

Po trzydziestu minutach drugiej sesji treningowej, kierowcy wyjechali na tor na oponach ultramiękkich. Jako pierwszy czas okrążenia na tej mieszance zanotował Valtteri Bottas - 1:35,596. Po chwili jednak o 0,928 sekundy szybciej od niego pojechał Lewis Hamilton.

Duet zespołu Mercedesa w tabeli z wynikami przedzielił Max Verstappen oraz Sebastian Vettel. Symulacji tempa na oponach ultramiękkich natomiast nie zdołali wykonać reprezentanci Renault. W ich samochodach sprawdzano jednostki napędowe.

Ostatnich trzydzieści minut drugiej sesji treningowej kierowcy wykorzystali na wykonanie symulacji tempa wyścigowego. Najpierw zawodnicy wyjechali na tor na oponach ultramiękkich. Czasy okrążeń notowane przez kierowców Mercedesa były odrobinę słabsze od wyników Maxa Verstappena. Trudno było ocenić dyspozycję Ferrari, ponieważ Kimi Raikkonen uzyskiwał rezultaty na poziomie Daniela Ricciardo, a Sebastian Vettel znajdował się w garażu.

Image © Mercedes AMG Petronas