Menu

Max Verstappen przedłużył kontrakt z Red Bullem

Max Verstappen

Zespół Red Bull Racing poinformował o tym, że Holender będzie ich reprezentantem do sezonu 2020 włącznie.

Poprzednia umowa łączyła Maxa Verstappena z ekipą z Milton Keynes do 2019 roku. Tak więc de facto przedłużono ten kontrakt o jeden sezon.

Red Bull zawsze pokazał wiarę we mnie, zapraszając mnie do programu młodych kierowców jako szesnastolatek, a następnie tylko rok później umożliwiając mi debiut w Formule 1. Wreszcie otrzymałem okazję ścigania się w zespole Red Bull Racing, co było moim marzeniem. Zawsze mnie wspierali, bez względu na to, jak było na torze, zawsze dawali z siebie sto procent. Mieliśmy także kilka zabawnych momentów. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy z nimi i osiągnięcie jeszcze większych sukcesów w kolejnych latach - powiedział Max Verstappen.

Jesteśmy zadowoleni, że Max zgodził się na przedłużenie kontraktu z zespołem Red Bull Racing. Fenomenalnie rozpoczęliśmy przygodę w Hiszpanii i Max naciskał przez cały ten czas. Świetnie dla całej ekipy było zobaczyć zamienienie tylu frustracji w tym sezonie, w zwycięstwo w Malezji (..). Gdy spojrzymy na długoterminowe podpisanie umowy z Maxem, jest w najlepszym miejscu do zbudowania zespołu wokół siebie i osiągnięcia naszego celu - przyznał Christian Horner.

Image © Red Bull Content Pool