Menu

Kvyat: Uważam, że należą mi się wyjaśnienia od Red Bulla

Daniil Kvyat

Rosjanin sądzi, że Red Bull powinien poinformować go o planach tej firmy wobec niego na kolejne wyścigi Grand Prix.

Nieoczekiwanie Daniil Kvyat został zastąpiony Pierrem Gaslym od GP Malezji. Powodem tej decyzji zespołu Toro Rosso była nienajlepsza dyspozycja tego kierowcy w trakcie sezonu. Nie była to opinia na wyrost, ponieważ zdołał on zdobyć zaledwie cztery punkty, plasując się na dziewiątych pozycjach w GP Australii i Hiszpanii.

Ze względu na to, że Carlos Sainz wcześniej przeszedł do zespołu Renault, w od GP Stanów Zjednoczonych Toro Rosso zwolniło się miejsce, które uzupełnił Daniil Kvyat.

Nie wydaje mi się, że powinienem być zadowolony. Poza tym, jednak uważam, że to nie była najgorsza rzecz, patrząc na to jak te wyścigi wyglądały dla zespołu, nie było mi przykro, że mnie tam nie było. Pod względem osiągów zespołu, były to dość słabe rundy, ale szczerze mówiąc zawsze chcesz się ścigać. Przedyskutujemy te sprawy za zamkniętymi drzwiami, zdecydujemy o kolejnych krokach na przyszłość. Myślę, że zasługuję na wyjaśnienia - powiedział Daniil Kvyat w rozmowie z Motorsport.com.

Rosjanin zapewnia, że ma kontrakt z Red Bullem na dwa kolejne lata, lecz nie jest to żadnym zapewnieniem kontynuacji jego kariery w Formule 1. Do zajęcia jego miejsca przymierzanych jest wielu innych kierowców.

Po prostu będę wykonywał swoją pracę, mam kontrakt z Red Bullem na kolejne dwa lata. Mając ważną umowę, muszę dawać z siebie wszystko i jeżeli będą jakieś inne możliwości, to przedyskutujemy to we własnym gronie i zdecydujemy o tym, co jest najlepsze - wyjaśnił.

Image © Red Bull Content Pool