Menu

Williams ogłosi skład za kilka dni? Zespół otrzymał nową propozycję

Williams Martini Racing

Mark Hughes umieścił post na swoim profilu w mediach społecznościowych, w którym podał, że skład Williamsa poznamy w przeciągu kilku dni.

Brytyjski dziennikarz Motorsport.com w swoim wpisie na Twitterze wspomniał Fernando Alonso, który niedawno ogłosił nowy kontrakt z McLarenem. Zdaniem Hughesa skoro przyszłość Hiszpana jest już znana, Williams ogłosi swój skład w przeciągu kilku dni.

Jednym z kandydatów do objęcia konkurencyjnego miejsca w stawce Formuły 1 jest Robert Kubica. Polak wziął udział w dwóch testach zorganizowanych przez Williamsa. Szczegóły tych testów nie są jednak znane. Zespół z Grove określił je jako „udane” i „produktywne”.

Okazuje się, że rozmowy z Williamsem prowadzi także Pascal Wehrlein. W Austin niemiecki kierowca wyznał, że szef Mercedesa Toto Wolff zaproponował Williamsowi układ, w którym za jego zatrudnienie zespół otrzyma zniżkę na silniki w kwocie 3 milionów euro. Jednak taki scenariusz jest mało prawdopodobny, gdyż niemieckie media łączą Wehrleina z serią DTM.

Broni nie składa nadal Felipe Massa, który jest na liście kandydatów na miejsce obok Lance’a Strolla. Brazylijczyk zapytany o test Kubicy na Węgrzech odpowiedział: Nie mam na ten temat nic do powiedzenia. Jestem skupiony wyłączenie na mojej pracy.

Kierowca Williamsa wyznał, że nie prowadził negocjacji w sprawie nowego kontraktu.

Wyraźnie pokazałem im swoje stanowisko, ale oni dobrze wiedzą, co mogę pokazać. Patrząc na sytuację z boku, wiem, że mnie potrzebują.

Jeśli Massa nie znajdzie się w stawce w następnym sezonie, Formuła 1 straci ostatniego Brazylijczyka.

Image © Williams F1