Menu

Alonso w odpowiedzi na krytykę: Niestety nie mam szklanej kuli

Ferando Alonso

Hiszpan odniósł się do ostatniej wypowiedzi mistrza świata z ubiegłego sezonu, w której Niemiec jednoznacznie wskazał, iż Alonso powinien sam siebie winić za to, że nie walczy o kolejne tytuły.

Nico Rosberg wygłosił tę uwagę podczas Grand Prix Japonii. Mistrz świata z roku 2005 i 2006 uważa, że konkluzja do jakiej doszedł były kierowca Mercedesa jest łatwa do stwierdzenia po dłuższej perspektywie czasu.

Nie żałuję żadnej z podjętych przez siebie decyzji. Powtarzałem to wiele razy: za każdym razem starałem się wybrać najlepszą i najbardziej logiczną opcję. Niestety nie mam szklanej kuli - powiedział Fernando Alonso.

Kierowca z Oviedo porównał swoją sytuację do losu Michaela Schumachera i Lewisa Hamiltona.

To, co mi się przydarzyło, jest podobne do tego, co stało się z Michaelem Schumacherem w Mercedesie. Tam nie błyszczał. Nawet Lewis Hamilton nie miał bardzo dobrego pierwszego roku w nowym zespole. Jestem dumny, że jeździłem dla Renault, McLarena i Ferrari. Kiedy dołączyłem do tych zespołów, nikt mnie nie krytykował. Z perspektywy czasu jest inaczej, ale jestem dumny z tego, gdzie byłem - zakończył.

Image © McLaren