Menu

Toro Rosso potwierdziło drugiego kierowcę na wyścig w Austin

Brendon Hartley

W najbliższym wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych w ekipie Toro Rosso pojedzie Nowozelandczyk Brendon Hartley.

Hartley zastąpi Pierre Gasly’ego po tym, jak Francuz zdecydował się wziąć udział w finale Super Formuły, która koliduje z rundą w Austin.

Brendon ma doświadczenie w różnych kategoriach. Był kierowcą rezerwowym Red Bulla w latach 2009-2010. Brał udział także w Formule Renault 3.5, GP2 czy Sports Cars Series.

Od trzech lat Hartley rywalizuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, a w 2015 roku wraz ze swoimi kolegami - Markiem Webberem i Timo Bernhardem - Nowozelandczyk wywalczył mistrzostwo świata. W czerwcu tego roku zwyciężył także w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu Le Mans we Francji.

Co za niesamowite uczucie! - przyznał Brendon Hartley. Ta okazja to zaskoczenie, jednak nigdy nie zrezygnowałem ze swoich ambicji i dziecięcych marzeń sięgnięcia Formuły 1.

Od czasu bycia kierowcą rezerwowym Red Bulla i Toro Rosso dorosłem i nauczyłem się bardzo wiele, a trudne lata, które przeżyłem sprawiły, że jestem silniejszy i jeszcze bardziej zdeterminowany.

Chcę bardzo mocno podziękować Red Bullowi za to, że stało się to rzeczywistością i Porsche za umożliwienie mi tego obok startów w Długodystansowych Mistrzostw Świata - dodał Nowozelandczyk.

Image © Porsche AG