Menu

Massa: Zmiana kierowcy to złe rozwiązanie dla Williamsa

Felipe Massa

Brazylijczyk jest przekonany, co do tego, że zespół znajdzie się w znacznie gorszym położeniu, jeżeli nie przedłuży z nim współpracy na kolejny sezon.

Zespół Williams nie pali się specjalnie do tego, aby podpisać kontrakt z Felipe Massą na kolejny rok. Ekipa rozważa zatrudnienie na jego miejsce Roberta Kubicy lub Paula di Resty. Obaj wymienieni kierowcy mieliby okazję powrócić do Formuły 1 po wielu latach przerwy.

Według nieoficjalnych informacji, to właśnie za tydzień na torze Hungaroring ma odbyć się prywatny test, który pozwoli zespołowi na podjęcie właściwej decyzji, co do angażu jednego z tych zawodników na sezon 2018.

Felipe Massa broniąc swojej kariery, jest zdecydowanym przeciwnikiem jakichkolwiek zmian w składzie kierowców zespołu z Grove na przyszły rok.

Uważam, że frustrującym jest widzieć zespół próbujący iść w kierunku, który może okazać się znacznie gorszy niż pozostawienie tych samych kierowców. Lance się rozwija i szczerze mówiąc, jeśli chodzi o jazdę, to wykonuję świetną robotę, więc zespół ma odpowiedni kierunek i dobrze byłoby to utrzymać. Jeśli zdecydują się coś zmienić, mogą zapłacić znacznie więcej niż koszty mojego kontraktu! - stanowczo argumentuje Brazylijczyk.

Zespół wie w stu procentach, na co mnie stać. Miejsce, które zajmuję w klasyfikacji generalnej nie wynika z moich błędów, lecz z wydarzeń, jakie zdarzyły się w ostatnich trzech wyścigach. Straciłem około 30 punktów. Gdybym miał te punkty, które powinny do mnie należeć, ponieważ ich utrata nie była konsekwencją moich błędów, mógłbym walczyć z kierowcami Force India.

36-latek sądzi także, iż Paddy Lowe również jest za tym, aby pozostał, ale kwestie finansowe mogą mieć tutaj kluczowe znaczenie.

Naprawdę lubię Paddyego i on wie, co jest lepsze dla zespołu. Może nie jest to w stu procentach jego decyzja i podejmują je w zależności do innych czynników. Niestety pieniądze również mają tutaj znaczenie. To nie jest dobra sprawa dla profesjonalnych kierowców i ekip. Dlatego też Williams powinien utrzymać kierunek, który ma teraz. Zachowują się jak profesjonalny zespół, jeśli nie, to będą myśleli o innych kwestiach - powiedział.

Ważną kwestią, którą poruszył Felipe Massa jest fakt, że chce wiedzieć o decyzji zespołu przed jego domową GP Brazylii. W określonych okolicznościach możliwe jest to, że właśnie tam definitywnie zakończy swoją karierę i na kończącą sezon GP Abu Zabi udostępni samochód innemu kierowcy. Jednak ostateczny werdykt w tej sprawie zapadnie w odpowiednim czasie.

Lepiej dla zespołu i dla mnie byłoby wiedzieć o wszystkim przed GP Brazylii. Jestem zmotywowany do tego, aby kontynuować. Czuję, że wykorzystuję pełen potencjał auta, dobrze pracuję z zespołem i w to wierzę.

Felipe Massa miał zakończyć swoją karierę w sezonie 2016, lecz w wyniku tego, że Nico Rosberg wycofał się z Formuły 1, zwolniło się miejsce w Mercedesie. Zajął je Valtteri Botas, który oryginalnie miał jeździć dla Williamsa. W ten sposób Brazylijczyk powrócił do zespołu z Grove.

Image © Williams F1