Menu

Toro Rosso wytypowało kandydatów do zastąpienia Gaslyego w GP USA

Toro Rosso

Według nieoficjalnych doniesień zespół z Faenzy już się zgodził na to, aby Francuz wystartował w finale sezonu Super Formuły. W związku z tym trwają prace nad znalezieniem zastępstwa na GP Stanów Zjednoczonych.

Przed wyścigiem o GP Japonii Jolyon Palmer poinformował o tym, że zdecydował się zakończyć współpracę z zespołem Renault. To naturalnie otworzyło drzwi Carlosowi Sainzowi do wcześniejszego znalezienia się w ekipie francuskiego producenta. Jego miejsce w Toro Rosso zajął Daniil Kvyat, który pauzował od GP Malezji.

Na tym etapie sezonu dużą komplikacją stało się to, że Pierre Gasly nie będzie mógł wziąć udziału w GP Stanów Zjednoczonych. Większość kierowców już podpisało kontakty z zespołami na kolejny sezon, co znacząco ograniczyło możliwości Toro Rosso.

Serwisy należące do grupy medialnej Motorsport Network donoszą, że faworytem do zajęcia miejsca Pierre Gaslyego w Austin jest Brendon Hartley. Opcją zapasową ma natomiast być Sebastien Buemi, który reprezentował Toro Rosso w latach 2009-2011. Szwajcar obecnie nadal wspierany jest przez Red Bulla w swoich startach w Formule E i WEC.

27-latek znany jest głównie z Długodystansowych Mistrzostw Świata, gdzie od 2014 roku startuje w barwach Porsche. W tym sezonie Nowozelandczyk wraz z Earlem Bamberem i Timo Bernhardem triumfował w prestiżowym wyścigu 24H Le Mans.

Potencjalnie Brendon Hartley może być rozważany przez Toro Rosso jako kandydat do uzupełnienia składu kierowców na sezon 2018. Niemniej jednak wszystko zależałoby wówczas od jego decyzji, ponieważ najprawdopodobniej dysponuje możliwością związania się z zespołem Chipa Ganassiego w IndyCar na przyszły rok.

Image © Red Bull Content Pool