Menu

Polscy fani Roberta Kubicy szykują nową flagę. Potrzebują pomocy w postaci zdjęć

Sektorówka

Polscy kibice Formuły 1 postanowili stworzyć wyjątkową flagę dla Roberta Kubicy, na których umieszczą swoje zdjęcia.

60 m2 będzie miała flaga, która zmieści aż sześć tysięcy zdjęć fanów Roberta Kubicy. Na "Sektorówce", bo tak została nazwana, będzie widniał duży napis „Forza Robert”, a po jej lewej stronie będzie można dostrzec podobiznę Polaka.

Na pomysł przygotowania ogromnej flagi wpadł w 2014 roku Adam Figiel. Wraz ze znajomymi przygotował ją na 71. Rajd Polski, by kibicować Robertowi. Rok później także można było zobaczyć flagę podczas rajdowych zmagań w Mikołajkach. Po tym wydarzeniu "Sektorówka" znalazła swoje miejsce na torze gokartowym w Krakowie, gdzie wisiała przez dłuższy czas. Sierpniowe testy Roberta Kubicy w Budapeszcie były kolejnym wydarzeniem, na które flaga odbyła swoją podróż, by znaleźć się w sektorze kibiców dopingujących Polaka. Długi czas przebywania na torze gokartowym spowodował, że na materiale pojawiło się kilka dziur, a fakt, że flaga była już wcześniej naprawiana, sprawił, że w obecnym stanie nie nadaje się do użycia.

Po testach na Hungaroringu pojawiła się w naszych głowach myśl zrobienia nowej, jeszcze lepszej wersji niż ta pierwotna. Po dłuższej dyskusji ustaliliśmy, że nowa Sektorówka będzie miała powierzchnię 60 m2, a zamiast zwykłego tła będzie składała się z sześciu tysięcy zdjęć kibiców o wymiarach 10x10 cm – powiedziała Marta Witecka, jedna z osób zajmujących się przygotowaniem flagi w rozmowie z Motorsport Grand Prix.

Koszt wyprodukowania nowej wersji flagi w drukarni to 2,5 tysiąca złotych. Kwotę udało uzbierać się bardzo szybko pośród fanów Roberta Kubicy. Znajomi mieli także dodatkowy plan na zagospodarowanie pieniędzy, które wpłyną na konto po zebraniu wyznaczonej sumy. Postanowili wszystkie te środki przeznaczyć na spełnienie marzenia Daniela Szulca – chłopaka, który uległ wypadkowi samochodowemu. Długa rehabilitacja nie zniechęca Daniela, bo w powrocie do pełnej sprawności motywuje go wieloletni idol, Robert Kubica.

Jego niespełnionym marzeniem jest wyjazd na wyścig Formuły 1. Postanowiliśmy, że resztę pieniędzy przeznaczymy na to, by mógł zobaczyć rywalizację najlepszych kierowców świata na żywo. Jeśli zostaną nam jeszcze środki, przeznaczymy je na jego dalszą rehabilitację – kontynuowała Marta.

Zdjęcia kibiców ciągle wpływają na profil w mediach społecznościowych „Dodaj zdjęcie na Sektorówkę dla Roberta Kubicy”, jednak by flaga mogła powstać, potrzebna jest do tego wymagana liczba zdjęć kibiców, których do tej pory udało się uzbierać 1/6 całości.

Stworzenie tej flagi będzie okazaniem ogromnego szacunku i uwielbienia dla talentu Roberta Kubicy, jedynego Polaka w historii Formuły 1. Chcemy, by flaga podróżowała za Robertem, nieważne gdzie będzie się ścigał. Każda z osób zaangażowana w ten projekt jest z innego końca Polski. Połączył nas Robert Kubica – dodała.

W przygotowaniu Sektorówki biorą udział: Adam Figiel, Daniela Grabowska, Marta Witecka, Przemysław Ćwiertnia i Mateusz Cieślicki.

Swoje zdjęcia można przesyłać na maila: info@kibicujmykubicy.pl, a także umieszczać na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/ForzaRobert/.

Można także wziąć udział w zbiórce pieniędzy, które zostaną przeznaczone na spełnienie marzenia Daniela Szulca https://zrzutka.pl/k6wzuv.

Image © FB "Dodaj zdjęcie na Sektorówkę dla Roberta Kubicy"