Menu

Ecclestone wskazał Kubicę na miejsce w Williamsie

Robert Kubica

Były szef Formuły 1, Bernie Ecclestone uważa, że Williams nie potrzebuje zastanawiać się nad wyborem drugiego kierowcy na kolejny sezon. Według niego powinien być nim Robert Kubica.

Po wczorajszym udanym teście Polaka w bolidzie Williamsa na Silverstone Brytyjczyk powiedział, że jedyną słuszną decyzją jest zakontraktowanie Roberta Kubicy na sezon 2018.

Gdyby Robert nie miał wypadku, myślę, że teraz byłby mistrzem świata. Uważam, że wróci jeszcze silniejszy, niż był wcześniej. Mentalnie będzie bardziej agresywny, więc widzę tylko same pozytywne wydarzenia przed nim. Jeśli chodzi o kondycję fizyczną, to jakiś czas temu, kiedy miałem swój zespół, jeździł u nas facet o imieniu Archie Scott-Brown. Archie był w gorszej sytuacji niż Robert, a mimo to udało mu się odnieść sukces, więc nie sądzę, że kontuzja Roberta go powstrzymuje. Jeśli robi to, o czym myślę, to będzie jeszcze lepszy. Będzie dobrze, jeśli wróci do Formuły 1 – powiedział Ecclestone cytowany przez Autosport.com.

Gdybym był w Williamsie, zdecydowanie spróbowałbym przekonać go, aby do nas dołączył. Może stracą Felipe Massę pod koniec roku. Jeśli Robert dołączy do nich, wtrąci w ludzi nową energię. Zespół nie prezentował się tak dobrze, jak powinien. Nie wiem, czy to z powodu kierowców, czy z wszystkich aspektów. Nikt tego nie wie, więc byłoby dobrze mieć faceta, który jest szybki, aby można było się tego dowiedzieć – kontynuował Brytyjczyk.

Według 86-latka pomoc Nico Rosberga w powrocie Krakowianina do Formuły 1 jest bardzo ważna.

Druga część testów z udziałem polskiego kierowcy odbędzie się najprawdopodobniej 18 października na torze Hungaroring.

Image © Renault Sport F1 Team