Menu

Polak wśród 20 finalistów eSportowych mistrzostw F1

Hiszpania

We wtorek odbył się półfinał inauguracyjnego sezonu eSportowych mistrzostw Formuły 1. Z przyjemnością możemy poinformować, że jedyny Polski reprezentant - Patryk Krutyj awansował do najlepszej dwudziestki, która zmierzy się ze sobą w Abu Zabi.

Od września każda osoba posiadająca grę F1 2017 mogła spróbować swoich sił i wziąć udział w pierwszej fazie eSportowych mistrzostw świata Formuły 1. Trwająca miesiąc faza kwalifikacyjna składała się z dwóch scenariuszy sprawdzających umiejętności wirtualnych kierowców. Wzięło w nich udział ponad 60 tysięcy osób.

W ten sposób wyłoniono najlepszą czterdziestkę, która spotkała się w arenie Gfinity w Londynie.

Kierowcy zostali podzieleni na cztery grupy. Patryk Krutyj znajdował się w pierwszej z nich. Każda z grup miała do pokonania dwa wyścigi na 1/4 realnego dystansu Grand Prix. Seria pierwszych z nich rozegrana została na torze Interlagos, a druga na Silverstone.

Polak do wyścigu na torze Silverstone, w zmiennych warunkach startował z piątej pozycji. Wykorzystał problemy swoich rywali z pokonaniem zakrętu Abbey i awansował na drugą pozycję. Wkrótce jednak stracił swoje miejsce na rzecz Nicolo Fioroniego, ale najważniejsze było to, że minął linię mety jako trzeci.

Oba wyścigi w pierwszej grupie wygrał Brendon Leigh. W pozostałych również mieliśmy podwójnych zwycięzców. Allert Vanderwal triumfował na torze Interlagos, ale więcej wysiłku mu przyniosła rywalizacja na Silverstone. Tam po świetnym starcie Sven Zurner objął prowadzenie, ale Holender wyprzedził go zjeżdżając później na obowiązkowy pit stop.

Grupę trzecią zdominował Sonuc Saltunc. Najwięcej emocji natomiast towarzyszyło czwartej grupie. Po świetnym starcie Frederik Rasmussen objął prowadzenie, ale Partick Holzmann po pewnym czasie mógł skorzystać z systemu DRS i go wyprzedził. Holender jednak wcześniej zjechał na swój pit stop i dzięki temu odzyskał prowadzenie w wyścigu. Holzmann ponownie znalazł się na pierwszej pozycji na ostatnich okrążeniach i to on dwukrotnie zwyciężał w wyścigach czwartej grupy.

Finał eSportowych mistrzostw F1 2017 będzie towarzyszył kończącej sezon rzeczywistej Formuły 1 i odbędzie się już za sześć tygodni w Abu Zabi. Najlepsza trójka otrzyma bilety VIP experience na GP Abu Zabi 2017. Zwycięzca z kolei będzie mógł wybrać się na wybrany przez siebie wyścig w sezonie 2018 i będzie jedną z postaci w grze F1 2018.

Image © Mercedes AMG Petronas