Menu

Uliczna GP w Holandii? Właśnie rozpoczęły się rozmowy w tej sprawie

Zandvoort

Serwisy należące do sieci medialnej Motorsport Network poinformowały, że szefowie Formuły 1 rozpoczęli wstępne negocjacje dotyczące powrotu holenderskiej Grand Prix do kalendarza mistrzostw.

Za sprawą sukcesów Maxa Verstappena popularność Formuły 1 w Holandii zdecydowanie wzrosła. Kibice 20-latka rokrocznie wypełniają trybuny toru Spa-Francorchams, znajdującego się najbliżej ich granicy i z pewnością organizacja jego domowej rundy byłaby marketingowo świetnym pomysłem.

Szef F1 do spraw komercyjnych - Sean Bratches, pojawił się w Holandii, aby odbyć rozmowy z lokalnymi władzami i przekonać się, co należy zrobić, by umożliwić tam zorganizowanie Grand Prix Formuły 1.

Holandia po raz ostatni gościła Formułę 1 w 1985 roku. Areną zmagań był tor Zandvoort. Jednakże jego obecny stan nie pozwala na rozegranie tam zawodów F1. Wymagałby on gruntownej modernizacji, a może okazać się ona po prostu niemożliwa ze względu na ograniczenia terenu.

Dlatego też bardziej prawdopodobna jest uliczna Grand Prix Holandii. W grę wchodzą takie miasta jak Amsterdam czy Rotterdam. Wszystkie opcje aktualnie są brane pod uwagę przez władze Formuły 1.

Image © Red Bull Content Pool