Menu

Hasegawa: Honda jest już bardzo blisko poziomu Renault

McLaren

Szef projektu Hondy w Formule 1, który przyzwyczaił nas do optymistycznych zapowiedzi, dotyczących osiągów jednostek napędowych przygotowywanych pod jego okiem, stwierdził, że japoński producent już się zbliżył do poziomu Renault.

Od czasu swojego powrotu do Formuły 1, dostarczane przez Hondę jednostki napędowe były zdecydowanie słabsze od motorów Mercedesa, Ferrari czy Renault. Problemy leżały zarówno po stronie niezawodności, jak i samej mocy.

Na sezon 2017 japoński producent postanowił przygotować zupełnie nowy silnik, w oparciu o koncepcję Mercedesa. Na samym początku tegorocznej rywalizacji okazało się, że powróciły problemy z poprzednich lat. Niemniej jednak wraz z kolejnymi rundami i wprowadzanymi ulepszeniami można było dostrzec pewien progres.

Od początku sezonu, poprawialiśmy jednostkę napędową, nie tylko jeśli chodzi o osiągi, ale także niezawodność. Odkąd wprowadziliśmy specyfikację 3.5, to nasz poziom był bardzo bliski Renault. Nie mogę powiedzieć, że jest lepszy, ale pod względem niezawodności mamy sporą przewagę - powiedział Yusuke Hasegawa w rozmowie z Motorsport.com.

Pomimo problemów wieku dziecięcego, aktualna koncepcja jednostki napędowej zdała egzamin. Inżynierowie Hondy mając to na uwadze, nie planują wprowadzać dramatycznych zmian w jej konfiguracji na przyszły rok.

Nie mamy wątpliwości, co do obecnego zamysłu. Wybieramy podobną koncepcję do Renault, Ferrari i Mercedesa. Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy nie osiągnąć takiego samego poziomu osiągów - dodał szef projektu Hondy w F1.

Image © McLaren