Menu

Dobór ogumienia na GP Stanów Zjednoczonych

Pirelli

Pirelli poinformowało o tym, jakie opony wybrali poszczególni kierowcy na czwartą od końca rundę mistrzostw świata Formuły 1 w sezonie 2017.

Zgodnie z panującymi przepisami, każdy zawodnik może dowolnie wybrać ilość kompletów określonego rodzaju ogumienia na każdą Grand Prix. Spośród trzynastu dozwolonych zestawów, z góry narzucone jest tylko zaopatrzenie się w przynajmniej jeden komplet każdej z dostępnych mieszanek.

Pirelli na GP Stanów Zjednoczonych nominowało opony miękkie, supermiękkie i ultramiękkie. Kierowcy z czołówki zdecydowali się na dość konserwatywne dobory. Wszyscy będą bowiem mieli do dyspozycji po siedem kompletów ogumienia najmiękkszego. Valtteri Bottas, duet zespołu Red Bull Racing oraz Sebastian Vettel wybrali cztery komplety ogumienia supermiękkiego i dwa miękkiego.

Lewis Hamilton będzie miał do dyspozycji po trzy zestawy opon miękkich i supermiękkich. Kimi Raikkonen natomiast zdecydował sie zwiększyć ilość mieszanki oznaczonej kolorem czerwonym do pięciu kompletów, kosztem ogumienia miękkiego.

Obok Fina tylko Lance Stroll, Stoffel Vandoorne i Romain Grosjean będą mieli do dyspozycji tylko po jednym komplecie ogumienia miękkiego.

Pirelli
Image © Pirelli