Menu

Robert Kubica wystartuje w GP USA z Toro Rosso? Rosberg przeciwny

Robert Kubica

Według Auto Motor und Sport przeszkodą Roberta Kubicy w jednorazowym występie w wyścigu z Toro Rosso jest jego ubezpieczenie.

W trakcie ostatniego weekendu wyścigowego doszło do roszad w Toro Rosso i Renault. Wejdą one w życie już podczas następnej rundy w Stanach Zjednoczonych. Carlos Sainz zajmie miejsce Jolyona Palmera, a do juniorskiego teamu Red Bulla wróci Danił Kwiat. W tym samym czasie, co Grand Prix USA zostanie rozegrany finał Super Formuły, w której o tytuł rywalizuje drugi kierowca Toro Rosso, Pierre Gasly.

Nie podjęto ostatecznej decyzji w sprawie tego, w której z tych imprez wystartuje Francuz. Honda liczy na to, że Red Bull pozwoli mu wziąć udział w ostatniej rundzie sezonu 2017 prestiżowej japońskiej serii wyścigowej.

Z potencjalnie wolnym fotelem w Toro Rosso na Grand Prix w Austin łączony jest Robert Kubica. Jednak taki scenariusz jest mało prawdopodobny, gdyż to spowoduje utratę ubezpieczenia, które Polak otrzymuje po wypadku. Nico Rosberg, uważa, że to jest główny argument za tym, żeby nie korzystać z tej okazji.

Jeśli rzucasz się na głęboką wodę na jazdę w tegorocznym samochodzie, którego nie testowałeś, to możesz sobie tylko tym zaszkodzić. Lepiej kontynuować nasze plany z Williamsem - przyznał mistrz świata.

Robert Kubica razem z Paulem di Restą przetestują bolid Williamsa z 2014 roku, jeszcze w tym miesiącu.

Image © Renault Sport F1 Team